LAJMI I FUNDIT:

KB Prishtina

897 Artikuj

Xhiroja e fundit për vitin 2022 në Superligën e basketbollit

Xhiroja e fundit për vitin 2022 në Superligën e basketbollit

Super Liga
Çiftet çerekfinale në Kupën e Kosovës në basketboll

Çiftet çerekfinale në Kupën e Kosovës në basketboll

Basketboll
Përfundon afati kalimtar për lojtarët vendor në elitën e basketbollit kosovar

Përfundon afati kalimtar për lojtarët vendor në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Sigal Prishtina transferon amerikanin Both Gach

Sigal Prishtina transferon amerikanin Both Gach

Super Liga
Vjen fitorja e parë e prishtinasve në Ligën ENBL

Vjen fitorja e parë e prishtinasve në Ligën ENBL

Basketboll
Sigal Prishtina zhvillon dy përballje në Poloni

Sigal Prishtina zhvillon dy përballje në Poloni

Basketboll
Prishtina merr fitore të madhe në udhëtim te Ponte Prizreni

Prishtina merr fitore të madhe në udhëtim te Ponte Prizreni

Super Liga
Ndeshje interesante në xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Ndeshje interesante në xhiron e 14-të në Superligën e Kosovës në basketboll

Super Liga
FBK shqipton dënime qesharake për Prishtinën dhe Trepçën

FBK shqipton dënime qesharake për Prishtinën dhe Trepçën

Basketboll
Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport del me vendim për dhunën e shkaktuar në Superkupën e Kosovës

Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport del me vendim për dhunën e shkaktuar në Superkupën e Kosovës

Super Liga
Dëmi i shkaktuar nga përleshja mes tifozëve kalon vlerën e 50 mijë eurove

Dëmi i shkaktuar nga përleshja mes tifozëve kalon vlerën e 50 mijë eurove

Super Liga
Përparim Rama reagon pas asaj që ndodhi në finale: Dhuna është e papranueshme dhe nuk ka vend në kryeqytet

Përparim Rama reagon pas asaj që ndodhi në finale: Dhuna është e papranueshme dhe nuk ka vend në kryeqytet

Super Liga
Katër policë të lënduar nga dhuna e shfaqur në duelin mes Prishtinës dhe Trepçës

Katër policë të lënduar nga dhuna e shfaqur në duelin mes Prishtinës dhe Trepçës

Basketboll
Nesër mblidhet Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport

Nesër mblidhet Këshilli për Parandalimin e Dhunës në Sport

Basketboll
Ministri Çeku bën të ditur se janë lënduar edhe policë në ndeshjen mes Prishtinës e Trepçës

Ministri Çeku bën të ditur se janë lënduar edhe policë në ndeshjen mes Prishtinës e Trepçës

Basketboll
Mes shumë incidenteve, Prishtina fiton Superkupën e Kosovës në basketboll

Mes shumë incidenteve, Prishtina fiton Superkupën e Kosovës në basketboll

Basketboll
FBK dënon ashpër dhunën dhe huliganizmin në basketboll

FBK dënon ashpër dhunën dhe huliganizmin në basketboll

Basketboll
Pamje të rënda, tifozi i Prishtinës bëhet për spital pas përleshjes në tribuna

Pamje të rënda, tifozi i Prishtinës bëhet për spital pas përleshjes në tribuna

Basketboll
Eskalon situata mes tifozëve në ndeshjen KB Prishtina-KB Trepça, intervenon policia

Eskalon situata mes tifozëve në ndeshjen KB Prishtina-KB Trepça, intervenon policia

Basketboll
Prishtina në finale të Superkupës së Kosovës pasi mposhti Yllin

Prishtina në finale të Superkupës së Kosovës pasi mposhti Yllin

Super Liga
Zbulohen detaje për Superkupën e Kosovës në basketboll, do të mbahet nga 7 deri më 11 dhjetor në kryeqytet

Zbulohen detaje për Superkupën e Kosovës në basketboll, do të mbahet nga 7 deri më 11 dhjetor në kryeqytet

Super Liga
Ylli – Trepça, derbi i xhiros së 13-të në elitën e basketbollit kosovar

Ylli – Trepça, derbi i xhiros së 13-të në elitën e basketbollit kosovar

Super Liga
Humbja e dytë për Sigal Prishtinën në Ligën ENBL

Humbja e dytë për Sigal Prishtinën në Ligën ENBL

Basketboll
Prishtina do të debutojë në Ligën ENBL

Prishtina do të debutojë në Ligën ENBL

Super Liga