LAJMI I FUNDIT:

Xhiro e dytë në Superligë me superderbi

Xhiro e dytë në Superligë me superderbi

Fundjava sjell super derbin mes Trepçës dhe Sigal Prishtinës, që zhvillohet në kuadër të javës së dytë të Prince Caffe Superligës.

Rivalët e vjetër të basketbollit të Kosovës do të përballen në një tjetër sfidë interesante, dhe ku të dy skuadrat kërkojnë fitoren e dytë radhazi në elitë, pasi e nisën kampionatin me fitore, duke mundur Istogun, përkatësisht Proton Cable Prizrenin.

Së fundi u takuan në gjysmëfinale të Superkupës, ku fituan mitrovicasit, ndërkohë që të dy skuadrat kanë ambicie të mëdha në këtë edicion.

Java e dytë hapet me takimin mes Bashkimit dhe Vëllaznimit. Prizrenasit e kanë nisur kampionatin me fitore, duke mundur Golden Eagle Yllin në udhëtim, derisa kuqezinjtë pësuan nga Peja.

Ndërkohë, të dielën Proton Cable Prizreni ndeshet me Pejën, ku po ashtu të dy skuadrat hyjnë për fitore. Prizrenasit vetëm pas vazhdimeve u mposhtën nga prishtinasit në javën e parë, kurse verdhezinjtë mposhtën kuqezinjtë e Gjakovës.

Ndeshja e fundit e kësaj xhiro zhvillohet mes Golden Eagle Yllit dhe Istogut. Therandasit në xhiron e parë pësuan nga Bashkimi dhe duan fitoren e parë, kurse për istogasit është paraqitja e parë në elitë dhe duan të lënë gjurmë.

Java 2

E shtunë

17:00 Bashkimi – Vëllaznimi

19:00 Trepça – Sigal Prishtina

E diel

17:00 Proton Cable Prizreni – Peja

19:00 Golden Eagle Ylli – Istogu


Në trend Sport

Më shumë
Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Mega ofertë nga gjiganti evropian për Alonson - 23 milionë euro pagë në vit

Bundesliga

"Do të shkarkohet në mëngjes?" - Pochettino injoron keq njërin nga pronarët e Chelseat

Premier League
Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Kush ka orar më të mirë për të fituar titullin? 14 ndeshje të mbetura, 42 pikë në lojë

Superliga
E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

E duan PSG dhe Bayerni, super lojtari synon largimin nga Barcelona

La Liga
Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Cristiano Ronaldo i lyen thonjtë e këmbëve me të zezë për të njëjtën arsye që Mike Tyson e bëri në boks

Ndërkombëtare
Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

Real Madridi triumfon ndaj Sevillas falë një super-goli nga Luka Modric

La Liga
Kalo në kategori