LAJMI I FUNDIT:

Iran

352 Artikuj

Shkon në 19 numri i të vdekurve pas sulmeve amerikane ndaj objektivave pro-iraniane në Siri

Shkon në 19 numri i të vdekurve pas sulmeve amerikane ndaj objektivave pro-iraniane në Siri

Azia
Droni i Iranit vret një punëtor amerikan në Siri, SHBA kundërpërgjigjet

Droni i Iranit vret një punëtor amerikan në Siri, SHBA kundërpërgjigjet

Amerika
Vlera rialit iranian bie në nivele rekorde

Vlera rialit iranian bie në nivele rekorde

Botë
Jolie dhe vajzat e saj prenë flokët në mbështetje të grave iraniane

Jolie dhe vajzat e saj prenë flokët në mbështetje të grave iraniane

Yjet
Gratë i presin flokët në sheshin e Prishtinës, solidarizohen me iranianet

Gratë i presin flokët në sheshin e Prishtinës, solidarizohen me iranianet

Kosovë
Policia morale iraniane e rrahu për vdekje sepse nuk i mbuloi flokët

Policia morale iraniane e rrahu për vdekje sepse nuk i mbuloi flokët

Azia
Euractiv: Shqipëria-bazë e NATO-s, nuk u sulmua vetëm për MEK!

Euractiv: Shqipëria-bazë e NATO-s, nuk u sulmua vetëm për MEK!

Shqipëri
Sulmi kibernetik në Shqipëri filloi në 2021, prokuroria kërkon informacion në disa vende

Sulmi kibernetik në Shqipëri filloi në 2021, prokuroria kërkon informacion në disa vende

Shqipëri
Këshilli amerikan i Sigurisë Kombëtare dënon sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë

Këshilli amerikan i Sigurisë Kombëtare dënon sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë

Shqipëri
Zbrazen ambientet e ambasadës së Iranit në Tiranë, diplomatët dërgohen drejt aeroportit të Rinasit

Zbrazen ambientet e ambasadës së Iranit në Tiranë, diplomatët dërgohen drejt aeroportit të Rinasit

Shqipëri
Antiterrori, RENEA dhe Njësia anti-eksploziv zbarkojnë tek Ambasada e Iranit në Tiranë

Antiterrori, RENEA dhe Njësia anti-eksploziv zbarkojnë tek Ambasada e Iranit në Tiranë

Shqipëri
Britania dënon sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë: Veprimet e Iranit, shpërfillje e hapur për popullin shqiptar

Britania dënon sulmin kibernetik ndaj Shqipërisë: Veprimet e Iranit, shpërfillje e hapur për popullin shqiptar

Shqipëri
Zhvillimet në ambasadën iraniane në Tiranë, diplomatët djegin dokumentet brenda një fuçie

Zhvillimet në ambasadën iraniane në Tiranë, diplomatët djegin dokumentet brenda një fuçie

Shqipëri
​Irani “dënon” vendimin e Shqipërisë për ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike

​Irani “dënon” vendimin e Shqipërisë për ndërprerjen e marrëdhënieve diplomatike

Shqipëri
BBC i jep jehonë lajmit të ndërprerjes së marrëdhënieve të Shqipërisë me Iranin

BBC i jep jehonë lajmit të ndërprerjes së marrëdhënieve të Shqipërisë me Iranin

Shqipëri
Sulmi kibernetik në Shqipëri, Ambasadorja amerikane: Kur miku ynë është nën sulm, SHBA do të reagojë

Sulmi kibernetik në Shqipëri, Ambasadorja amerikane: Kur miku ynë është nën sulm, SHBA do të reagojë

Shqipëri
Cilët janë hakerët që thonë se ndezën zjarr në një fabrikë në Iran?

Cilët janë hakerët që thonë se ndezën zjarr në një fabrikë në Iran?

Nga Bota
Aksidenti me tren në Iran, lë disa të vdekur dhe dhjetëra të lënduar

Aksidenti me tren në Iran, lë disa të vdekur dhe dhjetëra të lënduar

Azia
“Herculesi” iranian tërhoqi një aeroplan me peshë prej 14 tonëve

“Herculesi” iranian tërhoqi një aeroplan me peshë prej 14 tonëve

Fun Lajme
Formacioni i xhiros së 20-të në BKT Superligën e Kosovës

Formacioni i xhiros së 20-të në BKT Superligën e Kosovës

Superliga
Pamje të tmerrshme – iraniani ecë me kokën e gruas në dorë, ia preu për “çështje nderi”

Pamje të tmerrshme – iraniani ecë me kokën e gruas në dorë, ia preu për “çështje nderi”

Azia
Raportohet për një shpërthim në Iran

Raportohet për një shpërthim në Iran

Azia
Izraeli “rezervon të drejtën” për të vepruar kundër Iranit

Izraeli “rezervon të drejtën” për të vepruar kundër Iranit

Azia
Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës në Detin Arabik

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës në Detin Arabik

Azia