LAJMI I FUNDIT:

Zbrazen ambientet e ambasadës së Iranit në Tiranë, diplomatët dërgohen drejt aeroportit të Rinasit

Zbrazen ambientet e ambasadës së Iranit në Tiranë, diplomatët dërgohen drejt aeroportit të Rinasit

Të gjithë diplomatët iranianë janë larguar drejt aeroportit të Rinasit pasi ambientet e ambasadës janë zbrazur plotësisht. Brenda ambasadës janë vetëm disa persona, staf shqiptar.

Gjatë paradites së sotme ka pasur shumë lëvizje në këtë godinë, ku persona dhe automjete kanë hyrë dhe kanë dalë.

Pas largimit të stafit, njësia e antiterrorit dhe njësia antieksploziv është futur brenda ambienteve të ambasadës iraniane.

Kryeministri Edi Rama kërkoi një ditë më parë që stafi diplomatik i ambasadës së Republikës Islamike të Iranit të largohet brenda 24 orëve nga Shqipëria.

Antiterrori, RENEA dhe Njësia anti-eksploziv zbarkojnë tek Ambasada e Iranit në Tiranë
Lexo po ashtu Antiterrori, RENEA dhe Njësia anti-eksploziv zbarkojnë tek Ambasada e Iranit në Tiranë

Gjatë një fjalimi të publikuar në rrjetet sociale, Rama deklaroi se ky vendim i Këshillit të Ministrave, vjen pas u zbulua se pas sulmit kibernetik të 15 korrikut, qëndron Republika Islamike e Iranit. /Telegrafi/


Në trend Lajme

Më shumë
Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Eksperti i sigurisë, Shala: Kosova do prodhojë dronë dhe do të jetë lider në Ballkanin Perëndimor

Siguri
Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Drejtësi
Tërmet në Shqipëri

Tërmet në Shqipëri

Lajme
Klinika e Urologjisë - tetë dhoma për pacientë, nëntë për personel

Klinika e Urologjisë - tetë dhoma për pacientë, nëntë për personel

Lajme
Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lushtaku viziton Musliun në spital: Ganja është sinonim i gruas së fortë e cila nuk dorëzohet asnjëherë

Lajme
Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Gjykata: Sulmuesit e gazetarit Valon Syla të motivuar nga bindjet fetare

Drejtësi
Kalo në kategori