LAJMI I FUNDIT:

Gjeorgjia

76 Artikuj

Qyteti i madh me vetëm 35 banorë (Video)

Qyteti i madh me vetëm 35 banorë (Video)

Interesante
Momenti kur policia kufitare e Turqisë, brenda valixhes gjejnë një 27-vjeçare, mundohej të futej ilegalisht (Video)

Momenti kur policia kufitare e Turqisë, brenda valixhes gjejnë një 27-vjeçare, mundohej të futej ilegalisht (Video)

Nga Bota
Sheh ngjyra për herë të parë, reagimi i gjashtëvjeçarit është mbresëlënës (Video)

Sheh ngjyra për herë të parë, reagimi i gjashtëvjeçarit është mbresëlënës (Video)

Fun Lajme
Nxori kyçin e këmbës duke vrapuar së prapthi, ndaloi dhe e vuri sërish në vend (Video)

Nxori kyçin e këmbës duke vrapuar së prapthi, ndaloi dhe e vuri sërish në vend (Video)

Dështime
Gjeorgjia – prekje e së kaluarës, shijim i së ardhmes

Gjeorgjia – prekje e së kaluarës, shijim i së ardhmes

Çfarë të vizitosh
Fundi i dramës në Kiev: Presidenti i Gjeorgjisë arrestohet, pasi kërcënonte se do të kryej vetëvrasje (Video)

Fundi i dramës në Kiev: Presidenti i Gjeorgjisë arrestohet, pasi kërcënonte se do të kryej vetëvrasje (Video)

Nga Bota
Ish-presidenti i Gjeorgjisë kërcënon se do të kërcej nga kulmi i një ndërtese (Video)

Ish-presidenti i Gjeorgjisë kërcënon se do të kërcej nga kulmi i një ndërtese (Video)

Nga Bota
Gjeorgjia kërkon arrestimin e ish-presidentit Sakashvili

Gjeorgjia kërkon arrestimin e ish-presidentit Sakashvili

Nga Bota
Për të shmangur shërbimin ushtarak, gjeorgjianët po bëhen “priftërinj”!

Për të shmangur shërbimin ushtarak, gjeorgjianët po bëhen “priftërinj”!

Nga Bota
Dërgojnë shtetin në gjykatë, sepse ua refuzuan mbiemrin “Allah” për vajzën e tyre (Foto)

Dërgojnë shtetin në gjykatë, sepse ua refuzuan mbiemrin “Allah” për vajzën e tyre (Foto)

Nga Bota
Shtylla e jetës në Gjeorgjia

Shtylla e jetës në Gjeorgjia

Çfarë të vizitosh
PE miraton liberalizimin e vizave me Gjeorgjinë

PE miraton liberalizimin e vizave me Gjeorgjinë

Nga Bota
BE zyrtarizon liberalizimin e vizave për Ukrainën dhe Gjeorgjinë

BE zyrtarizon liberalizimin e vizave për Ukrainën dhe Gjeorgjinë

Nga Bota
Gjeorgjia fiton “Junior Eurovision”, ja në cilin vend u rendit Shqipëria (Foto/Video)

Gjeorgjia fiton “Junior Eurovision”, ja në cilin vend u rendit Shqipëria (Foto/Video)

Muzikë
Partia qeveritare në Gjeorgji fitoi mbi dy të tretat e vendeve në Parlament

Partia qeveritare në Gjeorgji fitoi mbi dy të tretat e vendeve në Parlament

Nga Bota
Liberalizimi i vizave për Gjeorgjinë e jo për Kosovën, dështim në kryerjen e “detyrave të shtëpisë”

Liberalizimi i vizave për Gjeorgjinë e jo për Kosovën, dështim në kryerjen e “detyrave të shtëpisë”

Kosovë
Gjeorgjia merr dritën e gjelbër për viza, Kosova ende mbetet peng

Gjeorgjia merr dritën e gjelbër për viza, Kosova ende mbetet peng

Nga Bota
Politikanët gjeorgjian rrahën me grushte gjatë një debati politik që po transmetohej drejtpërdrejt (Video, +16)

Politikanët gjeorgjian rrahën me grushte gjatë një debati politik që po transmetohej drejtpërdrejt (Video, +16)

Nga Bota
Shqipëria mundet nga Gjeorgjia me 20 pikë disavantazh

Shqipëria mundet nga Gjeorgjia me 20 pikë disavantazh

Basketboll
Në tetor, gjeorgjianët lëvizin pa viza

Në tetor, gjeorgjianët lëvizin pa viza

Nga Bota
Politikanët në Gjeorgji rrahen gjatë debatit të drejtpërdrejt (Video)

Politikanët në Gjeorgji rrahen gjatë debatit të drejtpërdrejt (Video)

Nga Bota
WSJ: BE shtyn për shtator vendimin për liberalizimin e vizave

WSJ: BE shtyn për shtator vendimin për liberalizimin e vizave

Kosovë
“Die Welt”: Berlini kundër heqjes së vizave për Kosovën, Gjeorgjinë dhe Ukrainën

“Die Welt”: Berlini kundër heqjes së vizave për Kosovën, Gjeorgjinë dhe Ukrainën

Kosovë
Ministri i brendshëm austriak: Vizat hiqen në fund të qershorit

Ministri i brendshëm austriak: Vizat hiqen në fund të qershorit

Kosovë