LAJMI I FUNDIT:

Momenti kur policia kufitare e Turqisë, brenda valixhes gjejnë një 27-vjeçare, mundohej të futej ilegalisht (Video)

Momenti kur policia kufitare e Turqisë, brenda valixhes gjejnë një 27-vjeçare, mundohej të futej ilegalisht (Video)

Ky është momenti kur policia kufitare e Turqisë gjejnë një grua të fshehur brenda një valixhe gjatë një kontrolli në pikën doganore.

27-vjeçarja nga Uzbekistani është gjetur brenda një valixhe të cilën po e barte një 24-vjeçar nga Gjeorgjia, duke u munduar ta kalonte kufirin me të, transmeton Telegrafi.


Ky i ri emri i të cilit nuk është bërë i ditur, ishte munduar ta kontrabandoj 27-vjeçaren në provincën turke Artvin që gjendet pranë kufirit me Gjeorgjinë.

Në videon e publikuar më poshtë, shihen se si policët kufitarë të Turqisë hapin valixhen e madhe me ngjyrë të zezë, pasi u dukej e dyshimtë për shkak të peshës së madhe. Aty ishte “palosur” një femër e veshur me bluzë të bardhë.

Marrëdhëniet mes Uzbekistanit dhe Turqisë janë përmirësuar së fundmi, dhe qytetarët e Uzbekistanit nuk kanë nevojë për vizë që të qëndrojnë për 30 ditë në Turqi.

Por kësaj vajze i ishte ndaluar hyrja për pesë vite në Turqi, dhe kështu kishte menduar që rrugëve ilegale mund të futet në këtë vend. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Gjykata e BE-së vendos se simbolet fetare mund të ndalohen, si do të funksionojë?

Gjykata e BE-së vendos se simbolet fetare mund të ndalohen, si do të funksionojë?

Evropa
Supermarketi i së ardhmes prezantohet në Vjenë

Supermarketi i së ardhmes prezantohet në Vjenë

Botë
Zelensky papritur anulon fjalimin në Kongresin amerikan

Zelensky papritur anulon fjalimin në Kongresin amerikan

Amerika
Anija 1.800 metërshe që do të lundrojë vazhdimisht nëpër detet, do të jetë pesë herë më e madhe se aeroplanmbajtësja më e madhe

Anija 1.800 metërshe që do të lundrojë vazhdimisht nëpër detet, do të jetë pesë herë më e madhe se aeroplanmbajtësja më e madhe

Botë
SHBA ua ndalon hyrjen në vend kolonëve izraelitë që sulmuan palestinezët në Bregun Perëndimor

SHBA ua ndalon hyrjen në vend kolonëve izraelitë që sulmuan palestinezët në Bregun Perëndimor

Azia

"Më ka marrë malli", vajza 5-vjeçare izraelite rikthehet në kopsht pas lirimit nga Hamasi

Azia
Kalo në kategori