LAJMI I FUNDIT:

Gjeorgjia

76 Artikuj

Fotografia e parë e Trumpit si i arrestuar, pasi iu dorëzua autoriteteve në Gjeorgjia ndaj akuzave për përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve

Fotografia e parë e Trumpit si i arrestuar, pasi iu dorëzua autoriteteve në Gjeorgjia ndaj akuzave për përmbysjen e rezultatit të zgjedhjeve

Amerika
Ish-presidenti rus, Medvedev: Rusia mund të aneksojë rajone të Gjeorgjisë

Ish-presidenti rus, Medvedev: Rusia mund të aneksojë rajone të Gjeorgjisë

Evropa
Anija ruse u largua nga Gjeorgjia, protestuesit hodhën vezë ndaj turistëve

Anija ruse u largua nga Gjeorgjia, protestuesit hodhën vezë ndaj turistëve

Evropa
Aktivistët gjeorgjianë pengojnë dasmën ku mori pjesë vajza e Sergei Lavrovit

Aktivistët gjeorgjianë pengojnë dasmën ku mori pjesë vajza e Sergei Lavrovit

Nga Bota
Osmani – Garibashvili: Presidenca me OSBE-në është e angazhuar në mënyrë aktive në mbështetjen e njerëzve në rajonet e konfliktit

Osmani – Garibashvili: Presidenca me OSBE-në është e angazhuar në mënyrë aktive në mbështetjen e njerëzve në rajonet e konfliktit

Politikë
Osmani – Darçiashvili: OSBE-ja nuk do t’i kursejë përpjekjet për të përmirësuar situatën e njerëzve në Gjeorgji

Osmani – Darçiashvili: OSBE-ja nuk do t’i kursejë përpjekjet për të përmirësuar situatën e njerëzve në Gjeorgji

Politikë
Ish-presidenti pro-perëndimor gjeorgjian Mikheil Saakashvili thotë se “po i afrohet vdekjes” pas dyshimeve për helmim në burg

Ish-presidenti pro-perëndimor gjeorgjian Mikheil Saakashvili thotë se “po i afrohet vdekjes” pas dyshimeve për helmim në burg

Nga Bota
Rrahje masive e deputetëve në Parlamentin e Gjeorgjisë

Rrahje masive e deputetëve në Parlamentin e Gjeorgjisë

Evropa
Zelesnky publikoi imazhe rrëqethëse të ish-presidentit gjeorgjian, Saakashvili ka humbur 47 kg në burg

Zelesnky publikoi imazhe rrëqethëse të ish-presidentit gjeorgjian, Saakashvili ka humbur 47 kg në burg

Evropa
NATO: Rusia dëshiron të marrë kontrollin e Ballkanit Perëndimor

NATO: Rusia dëshiron të marrë kontrollin e Ballkanit Perëndimor

Ballkan
Lufta në Ukrainë: Pamjet me dron tregojnë radhë të gjata të rusëve që duan të largohen në kufirin me Gjeorgjinë

Lufta në Ukrainë: Pamjet me dron tregojnë radhë të gjata të rusëve që duan të largohen në kufirin me Gjeorgjinë

Nga Bota
Ikja masive e rusëve në Gjeorgji, imazhet që tregojnë si duket kryeqyteti i këtij vendi

Ikja masive e rusëve në Gjeorgji, imazhet që tregojnë si duket kryeqyteti i këtij vendi

Evropa
Nga mobilizimi i Putinit, rusët po ikin në Gjeorgji – pamjet nga ajri tregojnë kolonat mbi 18 kilometra në pikëkalime kufitare

Nga mobilizimi i Putinit, rusët po ikin në Gjeorgji – pamjet nga ajri tregojnë kolonat mbi 18 kilometra në pikëkalime kufitare

Evropa
Gazetari Godwin: Gjeorgjia është bërë objektiv nga Rusia për luftën e informacionit dhe operacione klandestine

Gazetari Godwin: Gjeorgjia është bërë objektiv nga Rusia për luftën e informacionit dhe operacione klandestine

Botë
Radhë të gjata mbi 10 km në kufi ndërsa rusët ikin për në Gjeorgji

Radhë të gjata mbi 10 km në kufi ndërsa rusët ikin për në Gjeorgji

Evropa
Një helikopter plot me shpëtimtarë shpërthen dhe zhduket në tym në Gjeorgji

Një helikopter plot me shpëtimtarë shpërthen dhe zhduket në tym në Gjeorgji

Evropa
Mijëra persona dalin në rrugë në përkrahje të aplikimit të Gjeorgjisë për BE

Mijëra persona dalin në rrugë në përkrahje të aplikimit të Gjeorgjisë për BE

Evropa
Provinca separatiste gjeorgjiane, Osetia Jugore kërkon të bashkohet me Rusinë

Provinca separatiste gjeorgjiane, Osetia Jugore kërkon të bashkohet me Rusinë

Evropa
Një rajon i Gjeorgjisë do të mbajë referendum për t’u bashkuar me Rusinë

Një rajon i Gjeorgjisë do të mbajë referendum për t’u bashkuar me Rusinë

Evropa
Gjeorgjia hap Konsullatë të Nderit në Shkup

Gjeorgjia hap Konsullatë të Nderit në Shkup

Maqedonia e Veriut
Gjeorgjia edhe zyrtarisht aplikon për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Gjeorgjia edhe zyrtarisht aplikon për anëtarësim në Bashkimin Evropian

Evropa
Natën vonë – lopët e arratisura i bëjnë një vizitë një lagjeje në Gjeorgjia

Natën vonë – lopët e arratisura i bëjnë një vizitë një lagjeje në Gjeorgjia

Interesante
Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Viti 1991: Jugosllavia në luftë, copa-copa drejt Evropës së Bashkuar!

Agron Shala
Ndryshimet klimatike, kryeministri i Gjeorgjisë jep alarmin: Kaukazi ka humbur tashmë 40 për qind të akullnajave të tij

Ndryshimet klimatike, kryeministri i Gjeorgjisë jep alarmin: Kaukazi ka humbur tashmë 40 për qind të akullnajave të tij

Nga Bota