LAJMI I FUNDIT:

Gjeorgjia fiton “Junior Eurovision”, ja në cilin vend u rendit Shqipëria (Foto/Video)

Gjeorgjia fiton “Junior Eurovision”, ja në cilin vend u rendit Shqipëria (Foto/Video)

Është mbajtur nata finale e “Junior Eurovision 2016” në Valeta të Maltës.

Gjithsej 17 shtete konkurruan në natën finale, ndër to edhe përfaqësuesja e Shqipërisë Klesta Qehaja, me këngës “Besoj”.


Shumë fëmijë nga mbarë bota u argëtuan përmes këngëve të edicionit të sivjetmë të festivalit, të cilat në fund të natës finale nxorën fitues shtetin e Gjeorgjisë, me përfaqësuese Mariam Mamadashvili.

Kënga “Mzeo” arriti të sigurojë plot 239 pikë nga publiku dhe juria, gjersa vetëm për shtatë pikë më pak u rendit në vend të dytë Armenia, pasuar më pas nga Italia.

Por, kënga shqiptare e cila u prit aq mirë nga publiku dhe mendohej të shënonte shumë sukses me anë të temës që trajtonte, nuk arriti të jetë ndër më të votuarat në këtë edicion.

Votimi përfundimtar nga publiku dhe juria në "Junior Eurovision 2016".
Votimi përfundimtar nga publiku dhe juria në “Junior Eurovision 2016”.

Kënga “Besoj” u rendit në vendin e 13-të, duke gurmbulluar vetëm 39 pikë nga juria dhe publiku. /Telegrafi/

Në trend Magazina

Më shumë
Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Publikohet video e sikletshme e Santianës, zhvishet në sy të banorëve të tjerë për të ndërruar veshjen

Magazina
Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Çfarë lidhje kanë mes vete Monika Salihu dhe Rita Ora?

Magazina
Ndërron jetë në moshën 75 vjeçare - jeta dhe veprimtaria e aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi

Ndërron jetë në moshën 75 vjeçare - jeta dhe veprimtaria e aktorit të mirënjohur Mirush Kabashi

Magazina
Alaudin Hamiti nervozohet me Ilirianën, jep një mesazh të fuqishëm për vajzat

Alaudin Hamiti nervozohet me Ilirianën, jep një mesazh të fuqishëm për vajzat

Magazina
Ilir Shaqiri dhe Çun Lajçi reagojnë për vdekjen e artistit Mirush Kabashi

Ilir Shaqiri dhe Çun Lajçi reagojnë për vdekjen e artistit Mirush Kabashi

Magazina
Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Intervista e Edona James në emisionin serb rikthehet në qendër të vëmendjes pas nëntë vjetësh: Nuk ndihem shqiptare, më pëlqejnë burrat serbë

Magazina
Kalo në kategori