LAJMI I FUNDIT:

Fake News

101 Artikuj

Zëdhënësja e BE-së: Dezinformatat ruse mund t’i rrisin tensionet në Kosovë

Zëdhënësja e BE-së: Dezinformatat ruse mund t’i rrisin tensionet në Kosovë

Kosovë
Rusia vazhdon me dezinformim, historia e rreme e vdekjes së mbretit Charles III u përhap nga mediat pro-Kremlin

Rusia vazhdon me dezinformim, historia e rreme e vdekjes së mbretit Charles III u përhap nga mediat pro-Kremlin

Evropa
Top propagandat ruso-serbe gjatë kësaj jave, kundër Kosovës

Top propagandat ruso-serbe gjatë kësaj jave, kundër Kosovës

Siguri
Russia Today me “Fake News” për FSK-në: Pretendon se britanikët po dërgojnë shqiptarë të Kosovës për të luftuar në Ukrainë

Russia Today me “Fake News” për FSK-në: Pretendon se britanikët po dërgojnë shqiptarë të Kosovës për të luftuar në Ukrainë

Kosovë
Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë me dezinformata për FSK-në

Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme të Rusisë me dezinformata për FSK-në

Kosovë
“Përballje Podcast” me Besa Lucin e Pajtim Gashin për dezinformimin, keqinformimin e gazetarinë e dobët në Kosovë

“Përballje Podcast” me Besa Lucin e Pajtim Gashin për dezinformimin, keqinformimin e gazetarinë e dobët në Kosovë

Kosovë
“Përballje Podcast” së shpejti me tema për dezinformimin, keqinformimin, edukimin medial dhe qëndrueshmërinë e mediave

“Përballje Podcast” së shpejti me tema për dezinformimin, keqinformimin, edukimin medial dhe qëndrueshmërinë e mediave

Kosovë
Interneti dhe propaganda: Si të ruhemi nga manipulimi?

Interneti dhe propaganda: Si të ruhemi nga manipulimi?

Lajme Teknologji
Deputeti i partisë së Vuçiqit e konfirmon se është pjesë e llogarive të rreme serbe në Twitter: Do të vazhdojmë ta bëjmë

Deputeti i partisë së Vuçiqit e konfirmon se është pjesë e llogarive të rreme serbe në Twitter: Do të vazhdojmë ta bëjmë

Serbia
Narrativa e lajmeve të rrejshme për Kosovën dhe ndikimet e jashtme

Narrativa e lajmeve të rrejshme për Kosovën dhe ndikimet e jashtme

Muhamet Hajrullahu
Analistja amerikane tregon se janë zbuluar 15 mijë llogari të rreme serbe në Twitter, të lidhura me partinë e Vuçiqit që promovojnë narrativa pro-ruse

Analistja amerikane tregon se janë zbuluar 15 mijë llogari të rreme serbe në Twitter, të lidhura me partinë e Vuçiqit që promovojnë narrativa pro-ruse

Serbia
Publikohet në Telegram audio-incizimi i rremë ndërmjet Hovenierit dhe Kurtit, eksperti Musliu: Ky është një falsifikim nga një profil serb

Publikohet në Telegram audio-incizimi i rremë ndërmjet Hovenierit dhe Kurtit, eksperti Musliu: Ky është një falsifikim nga një profil serb

Siguri
GERMIN: Lajm i rremë se mërgata po anulon ardhjen e saj në Kosovë

GERMIN: Lajm i rremë se mërgata po anulon ardhjen e saj në Kosovë

Të Tjera
Fushatë e rrezikshme me fotomontazhë ndaj gazetarëve, reagon AGK

Fushatë e rrezikshme me fotomontazhë ndaj gazetarëve, reagon AGK

Kosovë


mob5