LAJMI I FUNDIT:

GERMIN: Lajm i rremë se mërgata po anulon ardhjen e saj në Kosovë

GERMIN: Lajm i rremë se mërgata po anulon ardhjen e saj në Kosovë

Në mediet sociale është raportuar se mërgata po e anulon vizitën e saj në Kosovë, në kohën e tensioneve me Serbinë, pas kidnapimit të tre zyrtarëve policorë nga kjo e fundit.

Profili Kos Data në Twitter, ka publikuar një informacion se kjo gjë po ndodh “për shkak të tensioneve të fundit me Serbinë”.

“Raportohet se diaspora ka filluar të anulojë ardhjen e saj në Kosovë për shkak të tensioneve të fundit me Serbinë. Burimi: Germin”, shkruhet në profilin e tyre.


Por, pas këtij pretendimi nga ky profil, ka reaguar edhe organizata që lobon dhe merret me tema të diasporës GERMIN.

Bashkë-drejtori i GERMIN, Lirim Krasniqi ka thënë se ky informacion nga Kos Data është i rremë.

“Ky është lajm i rremë. Ne e kemi thënë pikërisht të kundërtën (shikojeni videon)”, thuhet në reagimin e Krasniqit.

“Kos Data, ju lutemi verifikoni të dhënat dhe konsultohuni më shumë burime, përpara se të shkruani për këtë [çështje] dhe çdo temë tjetër”, përfundon ai.  /Telegrafi/

Në trend Ekonomi

Më shumë
Festivali tradicional i domates, Kurti: Domatja juaj në sofrën tonë, nga toka jonë

Festivali tradicional i domates, Kurti: Domatja juaj në sofrën tonë, nga toka jonë

Ekonomi
UBT – lider i arsimit privat në Kosovë dhe rajon për nga renditja në Webometrics

UBT – lider i arsimit privat në Kosovë dhe rajon për nga renditja në Webometrics

UBT
Planifikoni të udhëtoni drejt Prishtinës, shfrytëzo ofertat e kompanisë më serioze në tregun e fluturimeve

Planifikoni të udhëtoni drejt Prishtinës, shfrytëzo ofertat e kompanisë më serioze në tregun e fluturimeve

Prishtina Ticket
Në çdo cep të Prishtinës dhe Kosovës - veza REAs është zgjedhja juaj ideale për proteina, Omega 3 dhe vitaminat esenciale

Në çdo cep të Prishtinës dhe Kosovës - veza REAs është zgjedhja juaj ideale për proteina, Omega 3 dhe vitaminat esenciale

Kosmonte Foods
Trokit: 17 vite kreativitet dhe inovacion

Trokit: 17 vite kreativitet dhe inovacion

Trokit
Perffetën n’çantë, e çantën n’piknik

Perffetën n’çantë, e çantën n’piknik

Perfetta Pashteta
Kalo në kategori