LAJMI I FUNDIT:

Dieta

420 Artikuj

Përse është e vështirë të ruhet pesha pas humbjes së kilogramëve?

Përse është e vështirë të ruhet pesha pas humbjes së kilogramëve?

Dietë
Agjërimi s’është punë feje: Rrini në formë me metodën më të vjetër në botë

Agjërimi s’është punë feje: Rrini në formë me metodën më të vjetër në botë

Dietë
Meny e lirë për humbje të shpejtë të peshës: Dieta mjekësore shkrin tepricën e kilogramëve

Meny e lirë për humbje të shpejtë të peshës: Dieta mjekësore shkrin tepricën e kilogramëve

Dietë
Dieta kundër plakjes e Brigitte Macron-it: E modës së vjetër, por efektive

Dieta kundër plakjes e Brigitte Macron-it: E modës së vjetër, por efektive

Ushqim i shëndetshëm
Agjërimi pesë-ditor në muaj mund të luftojë kancerin dhe sëmundje tjera

Agjërimi pesë-ditor në muaj mund të luftojë kancerin dhe sëmundje tjera

Shëndetësi Lajme
Dieta e shpejtë për këndellje nga ushqimi i festave

Dieta e shpejtë për këndellje nga ushqimi i festave

Dietë
Rregullat e festave: Si të shijoni ushqimin pa shtuar peshë

Rregullat e festave: Si të shijoni ushqimin pa shtuar peshë

Nutricion
“Zgjohem në orën 3:30, ha vetëm dy vakte, lutem dhe ushtroj”: Aktori sfidon moshën me një regjim të veçantë diete dhe ushtrimesh

“Zgjohem në orën 3:30, ha vetëm dy vakte, lutem dhe ushtroj”: Aktori sfidon moshën me një regjim të veçantë diete dhe ushtrimesh

Lifestyle
Dietat heqin kilogramët, por i shkatërrojnë dhëmbët

Dietat heqin kilogramët, por i shkatërrojnë dhëmbët

Shëndetësi Lajme
Ushqimet që zvogëlojnë rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

Ushqimet që zvogëlojnë rrezikun e kancerit të zorrës së trashë

Ushqim i shëndetshëm
Magjia e pijes: Nga ky qumësht kilogramët shkrihen vetë!

Magjia e pijes: Nga ky qumësht kilogramët shkrihen vetë!

Dietë
Dëshironi ta eliminoni yndyrën viscerale? Duhet të hiqni dorë nga këto tri ushqime

Dëshironi ta eliminoni yndyrën viscerale? Duhet të hiqni dorë nga këto tri ushqime

Ushqimi dhe Dieta
Një dietë gjatë së cilës mund të pini verë dhe të hani çokollatë të zezë?

Një dietë gjatë së cilës mund të pini verë dhe të hani çokollatë të zezë?

Dietë
Ushqimet e pasura me antioksidues, përfshini në dietën tuaj

Ushqimet e pasura me antioksidues, përfshini në dietën tuaj

Ushqim i shëndetshëm
Karbohidratet që nuk duhet t’i konsumoni kurrë nëse dëshironi të humbni peshë

Karbohidratet që nuk duhet t’i konsumoni kurrë nëse dëshironi të humbni peshë

Ushqimi dhe Dieta
Jeni pa energji dhe ndieni lodhje? Ushqimet që mungojnë në dietën tuaj

Jeni pa energji dhe ndieni lodhje? Ushqimet që mungojnë në dietën tuaj

Të njohim produktet
Lehtësoni fryrjen e barkut dhe digjni më shpejt yndyrën

Lehtësoni fryrjen e barkut dhe digjni më shpejt yndyrën

Këshilla mjekësore
Rrëfimi i Linda Evangelista për dietat që iu nënshtrua gjatë karrierës: Më mbaruan paratë, ashtu që pija vetëm ujë

Rrëfimi i Linda Evangelista për dietat që iu nënshtrua gjatë karrierës: Më mbaruan paratë, ashtu që pija vetëm ujë

Kujdesi për lëkurën dhe trupin
A bëhet vërtet barku më i vogël kur fillojmë të hamë më pak apo thjesht po jetojmë në një iluzion?

A bëhet vërtet barku më i vogël kur fillojmë të hamë më pak apo thjesht po jetojmë në një iluzion?

Nutricion
Plakja e trurit dhe zhvillimi i demencës, përpiquni ta parandaloni rrezikun

Plakja e trurit dhe zhvillimi i demencës, përpiquni ta parandaloni rrezikun

Këshilla mjekësore
Çfarë të hani dhe çfarë të shmangni nëse keni ekzemë

Çfarë të hani dhe çfarë të shmangni nëse keni ekzemë

Këshilla mjekësore
Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Si ta parandaloni kataraktin: Këshilla, dietë dhe ndryshime në stilin e jetesës

Këshilla mjekësore
Me ndihmën e këtij ‘regjimi’ mund të humbni 9 kg brenda dy javësh

Me ndihmën e këtij ‘regjimi’ mund të humbni 9 kg brenda dy javësh

Dietë
Gjashtë mënyra natyrale për ta ulur shtypjen e gjakut

Gjashtë mënyra natyrale për ta ulur shtypjen e gjakut

Këshilla mjekësore