LAJMI I FUNDIT:

CIA

237 Artikuj

SHBA-ja paralajmëron Izraelin se do t’i jap Hamasit një fitore strategjike nëse fillon ofensivën në Rafah

SHBA-ja paralajmëron Izraelin se do t’i jap Hamasit një fitore strategjike nëse fillon ofensivën në Rafah

Nga Bota
Intensifikohen bisedimet për armëpushim në Gazë: Kreu i CIA-s udhëton drejt Lindjes së Mesme

Intensifikohen bisedimet për armëpushim në Gazë: Kreu i CIA-s udhëton drejt Lindjes së Mesme

Nga Bota
“Vrasja e Alexei Navalnyt mund të mos jetë urdhëruar direkt nga Putini”

“Vrasja e Alexei Navalnyt mund të mos jetë urdhëruar direkt nga Putini”

Nga Bota
Sindroma Havana – sëmundja që po prek diplomatët amerikanë dhe që dyshohet të ketë lidhje me inteligjencën ruse

Sindroma Havana – sëmundja që po prek diplomatët amerikanë dhe që dyshohet të ketë lidhje me inteligjencën ruse

Nga Bota
Putini është “i dobët” tani – thotë ish-oficeri i CIA-s

Putini është “i dobët” tani – thotë ish-oficeri i CIA-s

Nga Bota
Raporti i CIA-s për Shqipërinë, numri i popullsisë më i lartë se ai që nxjerr INSTAT

Raporti i CIA-s për Shqipërinë, numri i popullsisë më i lartë se ai që nxjerr INSTAT

Shqipëri
“Rreziku për pushtimin e Kosovës” – si e alarmoi CIA Shtëpinë e Bardhë për trupat serbe në kufi me Kosovën, pas sulmit në Banjskë

“Rreziku për pushtimin e Kosovës” – si e alarmoi CIA Shtëpinë e Bardhë për trupat serbe në kufi me Kosovën, pas sulmit në Banjskë

Kosovë
Drejtori i CIA-s në Kajro për negociata, pritet të diskutohet për armëpushim

Drejtori i CIA-s në Kajro për negociata, pritet të diskutohet për armëpushim

Azia
Ish-punonjësi i CIA-s dënohet me 40 vjet burg, publikoi më së shumti të dhëna sekrete në histori të agjencisë

Ish-punonjësi i CIA-s dënohet me 40 vjet burg, publikoi më së shumti të dhëna sekrete në histori të agjencisë

Amerika
CIA përpiqet të rekrutojë agjentë të dyfishtë në Rusi me një video të re

CIA përpiqet të rekrutojë agjentë të dyfishtë në Rusi me një video të re

Amerika
Ish-analisti i CIA-s paralajmëron se Rusia mund të sulmojë NATO-n me armë bërthamore

Ish-analisti i CIA-s paralajmëron se Rusia mund të sulmojë NATO-n me armë bërthamore

Amerika
Krerët e CIA-s amerikane dhe Mossad-it izraelit diskutojnë zgjidhjet e mundshme për Gazën

Krerët e CIA-s amerikane dhe Mossad-it izraelit diskutojnë zgjidhjet e mundshme për Gazën

Azia
CIA dhe Mossad zhvillojnë bisedime në Katar – ndërsa zyrtarë të Hamasit takohen me shefin e inteligjencës egjiptiane

CIA dhe Mossad zhvillojnë bisedime në Katar – ndërsa zyrtarë të Hamasit takohen me shefin e inteligjencës egjiptiane

Nga Bota
Ish-agjenti i CIA-s kishte droguar dhe përdhunuar gjatë misioneve, autoritetet i gjetën video të femrave të zhveshura dhe pa ndjenja

Ish-agjenti i CIA-s kishte droguar dhe përdhunuar gjatë misioneve, autoritetet i gjetën video të femrave të zhveshura dhe pa ndjenja

Amerika
Ish-shefi i CIA-s: Udhëtimi i Biden në Izrael tregon seriozitetin e luftës

Ish-shefi i CIA-s: Udhëtimi i Biden në Izrael tregon seriozitetin e luftës

Azia
CIA përpiqet të rekrutojë zyrtarë rusë me video për të vërtetën

CIA përpiqet të rekrutojë zyrtarë rusë me video për të vërtetën

Amerika
‘Udhëtari në kohë’ mban një foto ‘drithëruese’ – ai pretendon se kështu do të duket Toka në vitin 2118

‘Udhëtari në kohë’ mban një foto ‘drithëruese’ – ai pretendon se kështu do të duket Toka në vitin 2118

Virale
Kreu i CIA-s: Putini do t’i hakmerret Prigozhinit

Kreu i CIA-s: Putini do t’i hakmerret Prigozhinit

Evropa
Kreu i Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme të Rusisë dhe drejtori i CIA-s amerikane, bisedojnë në telefon për situatën në Ukrainë

Kreu i Shërbimit të Inteligjencës së Jashtme të Rusisë dhe drejtori i CIA-s amerikane, bisedojnë në telefon për situatën në Ukrainë

Evropa
Drejtori i CIA-s u takua me Zelenskyn në një udhëtim së fundmi në Ukrainë – thuhet se u diskutua “plani për t’i dhënë fund luftës”

Drejtori i CIA-s u takua me Zelenskyn në një udhëtim së fundmi në Ukrainë – thuhet se u diskutua “plani për t’i dhënë fund luftës”

Nga Bota
Ish-drejtori i CIA-s: Prigozhin le të jetë shumë i kujdesshëm me dritaret e hapura tani

Ish-drejtori i CIA-s: Prigozhin le të jetë shumë i kujdesshëm me dritaret e hapura tani

Evropa
Publikohen dokumentet e CIA-s: Sali Berisha nuk e donte pavarësinë e Kosovës, loboi kundër në Amerikë

Publikohen dokumentet e CIA-s: Sali Berisha nuk e donte pavarësinë e Kosovës, loboi kundër në Amerikë

Shqipëri