LAJMI I FUNDIT:

Ish-shefi i CIA-s: Udhëtimi i Biden në Izrael tregon seriozitetin e luftës

Ish-shefi i CIA-s: Udhëtimi i Biden në Izrael tregon seriozitetin e luftës

David Petraeus, ish-drejtori i CIA-s dhe gjeneral i pensionuar i ushtrisë amerikane, gjatë një bisede për BBC ka deklaruar se vizita e Joe Bidenit në Izrael është tregues sesa serioz është konflikti.

“Shkuarja e Bidenit në Izrael tregon sesa e rëndësishme është për presidencën, SHBA dhe aleatët e tanë në mbarë botën”, tha Petraeus, transmeton Telegrafi.

Gjenerali amerikan theksoi se zyrtarët gjithashtu po përcjellin me vëmendje sesi po veprojnë vendet e tjera në veçanti Irani.


Ushtria izraelite publikon pamjet: Aeroplanët tanë bombarduan selinë e Hamasit dhe bankën që e financonte
Lexo po ashtu Ushtria izraelite publikon pamjet: Aeroplanët tanë bombarduan selinë e Hamasit dhe bankën që e financonte

“Jo domosdoshmërisht atë që ata bëjnë drejtpërdrejt, edhe pse kjo nuk mund të përjashtohet, por ajo që ata bëjnë përmes aleatëve të tyre, përmes militantëve që mbështesin në Irak, Siri dhe Liban”, shtoi Petraeus.

“Ekziston rreziku i madh, ka shumë potencial për sfida të mëtejshme nëse lufta bëhet rajonale”, tha ai, duke shtuar se udhëheqja ushtarake e Izraelit “e kupton qartë madhësinë e asaj që pret”. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Publikohen momentet e fundit të sulmuesit, para se të qëllohej nga agjentët e Shërbimit Sekret

Amerika
Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Publikohet videoja e sulmuesit duke thënë se i urren Republikanët dhe Trumpin

Amerika
Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Çfarë dihet për personin e armatosur, viktimat dhe hetimin

Amerika
Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Lëvizja e Trumpit që ia shpëtoi jetën para se të qëllohej nga sulmuesi 20-vjeç

Amerika
Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Snajperisti reagoi menjëherë, neutralizoi sulmuesin e Donald Trumpit

Amerika
Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Fotografia që tregon se si plumbi fluturon pak centimetra larg kokës së Trumpit

Amerika
Kalo në kategori