LAJMI I FUNDIT:

Konflikti izraelito-palestinez

1480 Artikuj

Pamjet nga ajri shfaqin mbi 2 mijë kamionë me ndihma, që po presin në pjesën egjiptiane të pikëkalimit kufitar në Rafah

Pamjet nga ajri shfaqin mbi 2 mijë kamionë me ndihma, që po presin në pjesën egjiptiane të pikëkalimit kufitar në Rafah

Azia
Izraeli pranon të dërgojë një delegacion negociatorësh në Katar për të vazhduar bisedimet për paqe

Izraeli pranon të dërgojë një delegacion negociatorësh në Katar për të vazhduar bisedimet për paqe

Azia
Përleshje mes protestuesve dhe policisë izraelite në Tel Aviv, kërkojnë rikthimin e pengjeve

Përleshje mes protestuesve dhe policisë izraelite në Tel Aviv, kërkojnë rikthimin e pengjeve

Azia
“U jepnin guxim dhe eufori”: Izraeli thotë se ka zbuluar tabletat që merrnin militantët e Hamasit

“U jepnin guxim dhe eufori”: Izraeli thotë se ka zbuluar tabletat që merrnin militantët e Hamasit

Nga Bota
‘Përparim’ në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi ‘largoi’ disa nga kërkesat e tij

‘Përparim’ në bisedimet Izrael-Hamas ndërsa grupi ‘largoi’ disa nga kërkesat e tij

Nga Bota
Dush i ftohtë për Netanyahun, Uashingtoni hedh poshtë planin izraelit për Gazën

Dush i ftohtë për Netanyahun, Uashingtoni hedh poshtë planin izraelit për Gazën

Azia
Kështu duket shtëpia e shkatërruar e ish-liderit palestinez Jaser Arafat në Gaza, e bombarduar nga Izraeli

Kështu duket shtëpia e shkatërruar e ish-liderit palestinez Jaser Arafat në Gaza, e bombarduar nga Izraeli

Nga Bota
Çka shkruan në planin e parë të Netanyahut për Gazën dhe pse autoritetet palestineze e hodhën menjëherë poshtë

Çka shkruan në planin e parë të Netanyahut për Gazën dhe pse autoritetet palestineze e hodhën menjëherë poshtë

Azia
Videoja rrëqethëse e palestinezes së vogël nga Gaza, me lot në sy thotë se i mungon buka

Videoja rrëqethëse e palestinezes së vogël nga Gaza, me lot në sy thotë se i mungon buka

Azia
Ministrja izraelite për të drejtat e grave: Jam krenare për rrënojat e Gazës, le të notojnë në det

Ministrja izraelite për të drejtat e grave: Jam krenare për rrënojat e Gazës, le të notojnë në det

Azia
Parlamenti izraelit voton kundër themelimit të shtetit palestinez

Parlamenti izraelit voton kundër themelimit të shtetit palestinez

Azia
Ministri izraelit trondit opinionin me deklaratën: Lirimi i pengjeve nuk është gjëja më e rëndësishme për të cilën duhet të shqetësohemi

Ministri izraelit trondit opinionin me deklaratën: Lirimi i pengjeve nuk është gjëja më e rëndësishme për të cilën duhet të shqetësohemi

Azia
Ky është propozimi amerikan për armëpushim në Rripin e Gazës

Ky është propozimi amerikan për armëpushim në Rripin e Gazës

Azia
Ushtria izraelite publikon pamjet e nënës Kfir Bibas dhe dy fëmijëve të saj, të rrëmbyer nga Hamasi gjatë 7 tetorit

Ushtria izraelite publikon pamjet e nënës Kfir Bibas dhe dy fëmijëve të saj, të rrëmbyer nga Hamasi gjatë 7 tetorit

Azia
“Nëse nuk i lirojnë pengjet deri më 10 mars, do të fillojmë ofensivën” – anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit paralajmëron pushtimin e Rafah

“Nëse nuk i lirojnë pengjet deri më 10 mars, do të fillojmë ofensivën” – anëtari i kabinetit të luftës të Izraelit paralajmëron pushtimin e Rafah

Azia
Krahasoi luftën në Gazë më Holokaustin, Izraeli shpall “non grata” presidentin brazilian

Krahasoi luftën në Gazë më Holokaustin, Izraeli shpall “non grata” presidentin brazilian

Azia
Fotografia që preku shumë njerëz: Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj

Fotografia që preku shumë njerëz: Një nënë e vrarë nga Izraeli dhe “lamtumira e fundit” me djalin e saj

Nga Bota
Izraeli e shpall presidentin e Brazilit ‘persona non grata’

Izraeli e shpall presidentin e Brazilit ‘persona non grata’

Nga Bota
Belgjika pret “kohën e duhur” për të njohur shtetin palestinez

Belgjika pret “kohën e duhur” për të njohur shtetin palestinez

Nga Bota
Izraeli tregon “afatin përfundimtar” për ofensivën e planifikuar në Rafah

Izraeli tregon “afatin përfundimtar” për ofensivën e planifikuar në Rafah

Nga Bota
Netanyahu paraqet propozimin për një rezolutë që refuzon deklaratën e njëanshme të një shteti palestinez

Netanyahu paraqet propozimin për një rezolutë që refuzon deklaratën e njëanshme të një shteti palestinez

Azia
Palestinezët që punonin në Izrael: Dikur fitoja para të mira, por tani nuk mund të blej as çokollatë për vajzën

Palestinezët që punonin në Izrael: Dikur fitoja para të mira, por tani nuk mund të blej as çokollatë për vajzën

Azia
Macron tronditi Netanyahun: Njohja e Palestinës nuk është më tabu për Francën, ia kemi borxh palestinezëve

Macron tronditi Netanyahun: Njohja e Palestinës nuk është më tabu për Francën, ia kemi borxh palestinezëve

Evropa
Netanyahu thotë se Izraeli është kundër krijimit të shtetit palestinez

Netanyahu thotë se Izraeli është kundër krijimit të shtetit palestinez

Azia