LAJMI I FUNDIT:

Ish-drejtori i CIA-s: Prigozhin le të jetë shumë i kujdesshëm me dritaret e hapura tani

Ish-drejtori i CIA-s: Prigozhin le të jetë shumë i kujdesshëm me dritaret e hapura tani

Ish-drejtori i CIA-s amerikane paralajmëroi liderin e Wagner-it, Yevgeny Prigozhin, që të jetë “shumë i kujdesshëm rreth dritareve të hapura”.

Gjenerali në pension David Petraeus me sa duket po aludonte për një numër rusësh të shquar që kanë vdekur në rrethana të paqarta, duke përfshirë rënien nga dritaret, që kur Rusia pushtoi Ukrainën në shkurt 2022, transmeton Telegrafi.

Si pjesë e një marrëveshjeje që Yevgeny Prigozhin të ndalonte marshimin e mercenarëve të tij në Moskë, pranoi të shkonte në mërgim në Bjellorusinë fqinje, udhëheqësi i së cilës Alexander Lukashenko është një aleat i fortë i presidentit rus Vladimir Putin.


SHBA: Rebelimi i Wagnerit zbuloi çarje në Rusi, është një sfidë e paparë
Lexo po ashtu SHBA: Rebelimi i Wagnerit zbuloi çarje në Rusi, është një sfidë e paparë

“Prigozhin shpëtoi, por ai humbi grupin e tij mercenar,” tha gjenerali Petraeus për CNN.

“Ai duhet të jetë shumë i kujdesshëm rreth dritareve të hapura në mjedisin e tij të ri në Bjellorusi, ku po shkon”, shtoi gjenerali amerikan. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Çfarë ndodh tani që Joe Biden është larguar nga gara për president të SHBA-së?

Amerika
Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Vjen reagimi i Trump, pas tërheqjes së Biden nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Emrat që mund të zëvendësojnë Joe Bidenin, pas tërheqjes së tij nga gara për president të SHBA-së

Amerika
Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Reagime nga e gjithë bota pas tërheqjes së Joe Biden nga gara për Shtëpinë e Bardhë

Botë
Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe

Të gjitha zhvillimet - që nga tërheqja e Joe Biden nga gara presidenciale në SHBA, reagimet dhe "parashikimet" se çfarë mund të ndodhë më pas

Amerika
Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Pas tërheqjes nga gara, Biden mbështet Kamala Harris si kandidate të demokratëve për presidente të SHBA-së

Amerika
Kalo në kategori