LAJMI I FUNDIT:

Armenia

201 Artikuj

Kurti takohet për herë të parë me kryeministrin e Armenisë

Kurti takohet për herë të parë me kryeministrin e Armenisë

Kosovë
Azerbajxhani po planifikon ‘luftë në shkallë të plotë’, paralajmëron Armenia

Azerbajxhani po planifikon ‘luftë në shkallë të plotë’, paralajmëron Armenia

Nga Bota
Ngjarjet më të rëndësishme botërore që shënuan vitin 2023

Ngjarjet më të rëndësishme botërore që shënuan vitin 2023

Nga Bota
Azerbajxhani dëbon diplomatët francezë

Azerbajxhani dëbon diplomatët francezë

Evropa
Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord të nënshkruajnë një traktat të paqes

Armenia dhe Azerbajxhani kanë rënë dakord të nënshkruajnë një traktat të paqes

Evropa
Makthet gjeopolitike

Makthet gjeopolitike

Bernd Posselt
Aliyev ngre flamurin e Azerbajxhanit mbi rajonin e Karabakut

Aliyev ngre flamurin e Azerbajxhanit mbi rajonin e Karabakut

Nga Bota
Lista e vendeve që Putini mund të vizitojë pa frikë sapo është bërë edhe më e vogël

Lista e vendeve që Putini mund të vizitojë pa frikë sapo është bërë edhe më e vogël

Nga Bota
Blinken paralajmëroi se Azerbajxhani së shpejti mund të pushtojë Armeninë

Blinken paralajmëroi se Azerbajxhani së shpejti mund të pushtojë Armeninë

Evropa
Jam azerbajxhanas, kam vuajtur nga Armenia, e urrej spastrimin etnik ndaj armenëve

Jam azerbajxhanas, kam vuajtur nga Armenia, e urrej spastrimin etnik ndaj armenëve

Opinione
Duke pushtuar Nagorno-Karabakun, presidenti i Azerbajxhanit përmbushi zotimin e babait të tij

Duke pushtuar Nagorno-Karabakun, presidenti i Azerbajxhanit përmbushi zotimin e babait të tij

Evropa
Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Azerbajxhani refuzoi një takim me krerët e Armenisë, Gjermanisë dhe Francës për shkak se nuk ishte i ftuar Erdogan

Evropa
Gati të gjithë armenët u larguan nga Nagorno-Karabakh

Gati të gjithë armenët u larguan nga Nagorno-Karabakh

Evropa
Nagorno-Karabakh pushon së ekzistuari nga viti i ardhshëm

Nagorno-Karabakh pushon së ekzistuari nga viti i ardhshëm

Azia
Spastrimi etnik i armenëve në Azerbajxhan, reagon Kim Kardashian: Nuk duam një gjenocid tjetër mbi popullin tim

Spastrimi etnik i armenëve në Azerbajxhan, reagon Kim Kardashian: Nuk duam një gjenocid tjetër mbi popullin tim

Yjet
Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Azia
Qindra armenë largohen nga Nagorno-Karabakh për në Armeni

Qindra armenë largohen nga Nagorno-Karabakh për në Armeni

Nga Bota
Armenët dhe Azerbajxhani nuk arrijnë marrëveshje përfundimtare për paqen

Armenët dhe Azerbajxhani nuk arrijnë marrëveshje përfundimtare për paqen

Azia
Pas armëpushimit në Nagorno-Karabakh, fillojnë negociatat mes përfaqësuesve armenë dhe azer

Pas armëpushimit në Nagorno-Karabakh, fillojnë negociatat mes përfaqësuesve armenë dhe azer

Azia
Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Cili është qëllimi i vërtetë i Azerbajxhanit në Nagorno-Karabakh: Krijimi i një qeverie legale apo spastrimi etnik i armenëve

Evropa
Kremlini konfirmon se janë vrarë disa ushtarë rusë në Nagorno-Karabakh

Kremlini konfirmon se janë vrarë disa ushtarë rusë në Nagorno-Karabakh

Evropa
Azerbajxhanasit shkatërrojnë një bazë ushtarake ruse në rajonin e Karabakut

Azerbajxhanasit shkatërrojnë një bazë ushtarake ruse në rajonin e Karabakut

Evropa
Azerbajxhani publikon videon e tërheqjes së forcave armene, i mbikëqyrën me dronë

Azerbajxhani publikon videon e tërheqjes së forcave armene, i mbikëqyrën me dronë

Azia
Armenët pranojnë propozimin për armëpushim

Armenët pranojnë propozimin për armëpushim

Azia