LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur

Shpërthim më një pompë derivatesh në Karabakh, mbi 200 të lënduar – ka edhe të vdekur
Reklama

Mbi 200 persona janë lënduar në një shpërthim në një pompë derivatesh në Nagorno- Karabakh, kanë bërë të ditur mediat e atjeshme locale.

Gjithashtu është thënë se shumica e të lënduarve janë në gjendje të rëndë dhe se duhet të transportohet në vende tjera me helikopterë e aeroplanë, pasi që Karabakhu nuk mund t’ua ofrojë trajtimin adekuat të gjithëve, transmeton Telegrafi.


Autoritetet e atjeshme siç raporton Reuters, kanë bërë të ditur se nga shpërthimi ka të vdekur dhe të lënduar.

Megjithatë deri më tani nuk kanë dhënë ndonjë numër të saktë të viktimave, raporton France Press.

Kujtojmë që në këtë vend javën e kaluar u arrit armëpushimi, pas luftimeve të ashpra mes armenëve dhe azerëve. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Izraeli liron 33 palestinezë të burgosur, një prej tyre rrëfen tmerrin e përjetuar

Azia
Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Hamasi liroi izraelitët vëlla e motër, gjatë lirimit mësuan se e ëma u është vrarë

Azia
Pse Katari është i përfshirë

Pse Katari është i përfshirë "kaq shumë" në negociatat mes Izraelit dhe Hamasit?

Botë
Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Rrëfimi për pengun ruso-izraelit, i cili sipas tezës së tij “u arratis nga Hamasi, por u gjet dhe u kthye nga banorët e Gazës”

Botë
Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Hamasi liroi 13-vjeçaren, por jo nënën e saj – rrëfimi i një prej familjarëve të tyre

Botë
Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Grupi i të drejtave të njeriut pretendon se Izraeli po “vjedh” organet nga trupat e palestinezëve

Botë
Kalo në kategori