LAJMI I FUNDIT:

Afrika e Jugut

324 Artikuj

Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: ‘Sirenës’ i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Dramë e paprecedentë në qendrën tregtare: ‘Sirenës’ i ngeci bishti gjatë performancës dhe për pak sa nuk u mbyt

Interesante
U ndalën për ta ndërruar gomën, grabitësit e armatosur detyrojnë truprojat të shtrihen në tokë – plaçkitin ministren e Afrikës së Jugut

U ndalën për ta ndërruar gomën, grabitësit e armatosur detyrojnë truprojat të shtrihen në tokë – plaçkitin ministren e Afrikës së Jugut

Afrika
Vendet afrikane tërheqin diplomatët nga Izraeli – bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm

Vendet afrikane tërheqin diplomatët nga Izraeli – bëjnë thirrje për armëpushim të menjëhershëm

Nga Bota
Po festonin në aheng, një grup burrash nga Afrika e Jugut i japin me forcë birrë pitonit gjigant – pamjet shpërndahen në rrjetet sociale

Po festonin në aheng, një grup burrash nga Afrika e Jugut i japin me forcë birrë pitonit gjigant – pamjet shpërndahen në rrjetet sociale

Interesante
Ia drejtoi revolen derisa ishte në veturë, shoferi shtyp pedalin e gazit – shtyp të riun në Afrikën e Jugut

Ia drejtoi revolen derisa ishte në veturë, shoferi shtyp pedalin e gazit – shtyp të riun në Afrikën e Jugut

Afrika
Krokodili i uritur gëlltit një piton në një park të Afrikës së Jugut

Krokodili i uritur gëlltit një piton në një park të Afrikës së Jugut

Interesante
Maqedonia e Veriut vendosi marrëdhënie diplomatike me Afrikën e Jugut

Maqedonia e Veriut vendosi marrëdhënie diplomatike me Afrikën e Jugut

Maqedonia e Veriut
Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Të paktën 20 të vdekur pas përplasjes së një autobusi me një kamion në Limpopo të Afrikës së Jugut

Afrika
Policia ia lidh dorën për furgoni dhe e tërheq zvarrë një person në Afrikën e Jugut

Policia ia lidh dorën për furgoni dhe e tërheq zvarrë një person në Afrikën e Jugut

Afrika
Rritet numri i viktimave nga zjarri në një ndërtesë në Johanesburg, 73 të vdekur dhe mbi 40 të lënduar

Rritet numri i viktimave nga zjarri në një ndërtesë në Johanesburg, 73 të vdekur dhe mbi 40 të lënduar

Afrika
Shkon në 62 numri i të vdekurve nga zjarri në një ndërtesë në Johanesburg

Shkon në 62 numri i të vdekurve nga zjarri në një ndërtesë në Johanesburg

Afrika
Një i vdekur dhe 41 të plagosur në një shpërthim të dyshuar gazi në Afrikën e Jugut

Një i vdekur dhe 41 të plagosur në një shpërthim të dyshuar gazi në Afrikën e Jugut

Afrika
Putin do të marrë pjesë në samitin në Afrikën e Jugut vetëm përmes videokonferencës

Putin do të marrë pjesë në samitin në Afrikën e Jugut vetëm përmes videokonferencës

Afrika
Putin nuk do të marrë pjesë në samit në Afrikën e Jugut, i frikësohet arrestimit

Putin nuk do të marrë pjesë në samit në Afrikën e Jugut, i frikësohet arrestimit

Evropa
Arrestimi i Putinit do të ishte ‘shpallje lufte’ kundër Rusisë, thotë Ramaphosa

Arrestimi i Putinit do të ishte ‘shpallje lufte’ kundër Rusisë, thotë Ramaphosa

Nga Bota
Putin dëshiron të marrë pjesë në një samit në Johanesburg – Afrika e Jugut dëshiron që ai të qëndrojë larg

Putin dëshiron të marrë pjesë në një samit në Johanesburg – Afrika e Jugut dëshiron që ai të qëndrojë larg

Nga Bota
Afrikanët e Jugut ‘mrekullohen’ nga bora në Johanesburg – për herë të parë në më shumë se një dekadë

Afrikanët e Jugut ‘mrekullohen’ nga bora në Johanesburg – për herë të parë në më shumë se një dekadë

Afrika
Liderët afrikanë në Rusi, Zelensky: Kërkojini Putinit t’i lirojë të burgosurit politikë

Liderët afrikanë në Rusi, Zelensky: Kërkojini Putinit t’i lirojë të burgosurit politikë

Afrika
Udhëheqësit afrikanë strehohen pas arritjes në Ukrainë, rusët bombardojnë Kievin

Udhëheqësit afrikanë strehohen pas arritjes në Ukrainë, rusët bombardojnë Kievin

Evropa
Presidenti i Afrikës së Jugut rrugës për në Ukrainë – përpjekje për paqe mes ukrainasve dhe rusëve

Presidenti i Afrikës së Jugut rrugës për në Ukrainë – përpjekje për paqe mes ukrainasve dhe rusëve

Afrika
Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Pavarësisht imunitetit diplomatik, Afrika e Jugut po shqyrton opsionet ligjore lidhur me arrestimin e Putinit

Evropa
Afrika e Jugut i jep imunitet Putinit pavarësisht urdhër-arrestit ndërkombëtar

Afrika e Jugut i jep imunitet Putinit pavarësisht urdhër-arrestit ndërkombëtar

Afrika
Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Peshkaqeni tmerron turistët britanikë në Afrikën e Jugut, u vërsulet në barkë – tregon dhëmbët e mprehtë

Interesante
Putin dhe Zelensky ranë dakord të takohen me misionin e paqes të liderëve afrikanë

Putin dhe Zelensky ranë dakord të takohen me misionin e paqes të liderëve afrikanë

Evropa