LAJMI I FUNDIT:

Academy Awards

77 Artikuj

Vajza e Salma Hayek mahniti me fustanin e aktores nga viti 1997

Vajza e Salma Hayek mahniti me fustanin e aktores nga viti 1997

Modë
Fjalimi në Oscars për të cilin Anne Hathaway u etiketua si ‘aktorja më e urryer’

Fjalimi në Oscars për të cilin Anne Hathaway u etiketua si ‘aktorja më e urryer’

TV / Film
Yjet që do të performojnë në Oscars dhe mungesa që i ka zhgënjyer fansat

Yjet që do të performojnë në Oscars dhe mungesa që i ka zhgënjyer fansat

Muzikë
“Everything Everywhere All at Once” – filmi me më së shumti nominime në “Oscars 2023”

“Everything Everywhere All at Once” – filmi me më së shumti nominime në “Oscars 2023”

TV / Film
Shpallen nominimet për “Oscars 2023”

Shpallen nominimet për “Oscars 2023”

TV / Film
Will Smith shpërndan një video qesharake me mbishkrimin: Unë duke u përpjekur të rikthehem në rrjetet sociale

Will Smith shpërndan një video qesharake me mbishkrimin: Unë duke u përpjekur të rikthehem në rrjetet sociale

Yjet
Pas gjysmëshekulli, Akademia i kërkon falje për fjalimin e saj aktores indiane që e refuzoi Oscarin në emër të Marlon Brandos

Pas gjysmëshekulli, Akademia i kërkon falje për fjalimin e saj aktores indiane që e refuzoi Oscarin në emër të Marlon Brandos

Yjet
Incidenti në ‘Oscars’ po i sjell përfitime të majme Chris Rockut

Incidenti në ‘Oscars’ po i sjell përfitime të majme Chris Rockut

Po Flitet
A mund Will Smith ta humbë Oscarin e parë në karrierë, çfarë thotë kodi i sjelljes së Akademisë

A mund Will Smith ta humbë Oscarin e parë në karrierë, çfarë thotë kodi i sjelljes së Akademisë

TV / Film
Filmi “CODA” triumfon në “Oscars 2022” – gjithçka që ndodhi në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve të filmit

Filmi “CODA” triumfon në “Oscars 2022” – gjithçka që ndodhi në mbrëmjen më të madhe të ndarjes së çmimeve të filmit

TV / Film
Pjesëmarrësve të “Oscars 2022” që jetojnë jashtë Los Angeles nuk u kërkohet më të karantinohen para ndarjes së çmimeve

Pjesëmarrësve të “Oscars 2022” që jetojnë jashtë Los Angeles nuk u kërkohet më të karantinohen para ndarjes së çmimeve

Yjet
Academy Awards me kategori të re që zgjedh filmin e preferuar të fansave përmes Twitterit

Academy Awards me kategori të re që zgjedh filmin e preferuar të fansave përmes Twitterit

TV / Film
Konsiderohej nga fansat si favorite për ta fituar Oscarin – Lady Gaga as që u nominua nga Academy Awards

Konsiderohej nga fansat si favorite për ta fituar Oscarin – Lady Gaga as që u nominua nga Academy Awards

TV / Film
Masat mbrojtëse në ceremoninë e Oscars: Maskat do të kenë rol të rëndësishëm

Masat mbrojtëse në ceremoninë e Oscars: Maskat do të kenë rol të rëndësishëm

TV / Film
Publikohet lista e filmave që konkurrojnë për Oscar në nëntë kategori

Publikohet lista e filmave që konkurrojnë për Oscar në nëntë kategori

TV / Film
Eminem i hutoi të pranishmit në Academy Awards me interpretimin e “Lose Yourself” që kishte fituar Oscar para 17 vitesh

Eminem i hutoi të pranishmit në Academy Awards me interpretimin e “Lose Yourself” që kishte fituar Oscar para 17 vitesh

Muzikë
Bëhet hit videoja në të cilën Taika Waititi përpiqet ta fshehë Oscarin nën karrige

Bëhet hit videoja në të cilën Taika Waititi përpiqet ta fshehë Oscarin nën karrige

Yjet
Ekipi i “Honeyland”: Edhe pse nuk fituam, jemi krenar për mesazhin që e dhamë

Ekipi i “Honeyland”: Edhe pse nuk fituam, jemi krenar për mesazhin që e dhamë

Kulturë
Lista e plotë e fituesve në ‘Oscars 2020’

Lista e plotë e fituesve në ‘Oscars 2020’

TV / Film
Filmi më i mirë në ‘Oscars 2020’ shpallet “Parasite”

Filmi më i mirë në ‘Oscars 2020’ shpallet “Parasite”

TV / Film
Joaquin Phoenix është aktori më i mirë, Renee Zellweger shpallet aktorja më e mirë

Joaquin Phoenix është aktori më i mirë, Renee Zellweger shpallet aktorja më e mirë

TV / Film
“Joker” ka kolonën më të mirë zanore, Elton John këngën më të mirë

“Joker” ka kolonën më të mirë zanore, Elton John këngën më të mirë

TV / Film
Bong Joon-ho shpallet regjisori më i mirë

Bong Joon-ho shpallet regjisori më i mirë

TV / Film
Skenari më i mirë origjinal dhe i adaptuar

Skenari më i mirë origjinal dhe i adaptuar

TV / Film