Sevilla fiton, Stuttgart barazon

Nga një gol në secilën pjesë, ka bërë që spanjollët e Sevillas të shënojnë fitore 2-0 në takimin e grupit G të Ligës së Kampionëve përballë rumunëve të Unirea Urziceni.

I pari që gjeti portën e mysafirëve ishte sulmuesi brazilian Luis Fabiano, në fund të pjesës së parë të ndeshjes (45’), pas një pasimi të shkëlqyeshëm nga Renato. Ky i fundit ishte ai që vulosi rezultatin për Sevillan, duke shënuar golin e dytë në minutën e 70-të të takimit.

Në takimin tjetër, Stuttgart edhe pse kaloi i pari në epërsi, nuk arriti ta ruajë këtë, duke nxjerrë vetëm një barazim 1-1 në fushë të vet përballë skocezëve të Rangers.

Golin për vendasit e shënoi Pavel Pogrebnyak (18’), ndërsa barazimin mysafirëve ua solli Madjid Bougherra, 13 minuta para fundit të kohës së rregullt të ndeshjes (77’).

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

“Bëre që emri i shqiptarëve të shkruhet në histori”, postimi emocionues i babait të Granit Xhakës pas nominimit për Topin e Artë

Me listën e të nominuarëve tashmë publike: Kush është favoriti për Topin e Artë