Milani i fortë për Juven

Skuadra e Milanit ka shënuar fitore bindëse prej 3-0 kundër Juventusit në derbin ‘për prestigj’, i cili u zhvillua të shtunën mbrëma në San Siro.

Rossonerët paraprakisht kanë siguruar Ligën e Kampionëve, ndërsa Bianconerët e zhvilluan këtë ndeshje vetëm për të plotësuar orarin dhe për të mbyllur një sezon zhgënjyes.

Një top të bukur të Clarence Seedorf e shfrytëzoi Luca Antonini, i cili u gjet ballë për ballë me Gigi Buffonin, të cilin e mposhti për rezultatin 1-0 (14’).

Ronaldinho konfirmoi gabimin e Carlos Dungas që nuk e ka ftuar në Botëror, kur shënoi për rezultatin 2-0 (29’) dhe të fundit për pjesën e parë.

Dikur lojtari më i mirë në botë, Ronaldinho tregoi mjeshtërinë e tij edhe në pjesën e dytë duke e mposhtur edhe portierin tjetër të Juves, Alex Maninnger (67’).

Deri në fund të ndeshjes, mysafirët nuk arritën të shënojnë as të ashtuquajturin goli i nderit. /Telegrafi/

"Të largohem nga Barcelona për 120 milionë euro?", Lamine Yamal flet të ardhmen e tij

"Kemi blerë të gabuarin", Ancelotti e kishte lënë të shokuar Bellinghamin

Shefi i Al-Ahli zbulon arsyen e vërtetë që çoi tek dështimi i transferimit të Vinicius në Arabi

Flick merr vendimin përfundimtar – ylli i Barcelonës nuk do të luajë ndaj Gironës

Dikur ëndërronte të bëhej si Zidane, tani Bellingham ka tjera përshtypje për francezin

Lojtari që ia refuzoi kontratën dhjetëvjeçare Barcelonës thotë se nuk është penduar kurrë