Het-trik i Torres në fitoren e lartë Liverpoolit

Liverpooli ka shënuar fitore të lartë prej 6-1 kundër Hull Cityt në ndeshjen e zhvilluar të shtunën në Anfield.

Heroi i ndeshjes ishte sulmuesi spanjoll Fernando Torres, i cili shënoi tri herë në këtë përballje.

Torres filloi serinë e golave në minutën e 12-të, ndërsa tre minuta më pas (15’), Geovanni barazoi rezultatin.

El Nino krijoi sërish epërsinë për të Kuqtë (28’) dhe me rezultatin 2-1 përfundoi pjesa e parë.

Me të filluar pjesa e dytë (47’), Torres kompletoi het-trikun e tij duke shënuar për rezultatin 3-1 në favor të vendasve.

Për ta fundosur krejtësisht skuadrën mysafire u përkujdesën Steven Gerrad (61’) dhe Ryan Babel (88’dhe 90’) duke bërë që Liverpooli ta mbyllë ndeshjen me rezultatin 6-1.

Super Topi i Artë i pakapshëm: Një nder i veçantë i fituar nga vetëm një legjendë e futbollit

Toni Kroos ‘vjedh’ gjithë vëmendjen me kërkesën gazmore për lojtarët e Real Madridit për Topin e Artë

Pas kryebashkiakut të Madridit, edhe qeveria e Spanjës i reagon Vinicius Juniorit për komentet rreth racizmit

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

“Plotësisht e pakuptueshme”, drejtori i Bayernit kritikon Topin e Artë pasi mungon ylli gjerman

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes