Hamburg dhe Celtic mposhten në Ligën Evropiane

Lideri i Bundesligës, Hamburg, është mposhtur me rezultat të thellë prej 3-0 në takimin parë të Europa League, në udhëtim te ekipi austriak Rapid Vienna.

Dy gola në fund të pjesës së parë dhe një tjetër kah fundi i pjesës së dytë, iu kanë ndihmuar vjenezëve të fillojnë me fitore bindëse garën në Europa League.

Kapiteni Steffen Hofmann kaloi i pari në epërsi vendasit në minutën e 35-të të takimit, ndërsa sulmuesi kroat Nikica Jelavic dyfishoi epërsinë në minutat e fundit të pjesës së parë.

Christopher Drazan vulosi turpërimin e gjermanëve me një gol të shënuar 14 minuta para fundit të takimit. Për Rapidin e Vjenës në katër minutat e fundit u angazhua edhe sulmuesi shqiptar, Hamdi Salihi

Edhe Celtic është mposhtur në ndeshjen tjetër të grupit C, atë përballë Hapoel Tel Aviv. Skocezët kaluan në epërsi në pjesë të parë me anë të Georgios Samaras, por izraelitët u rikthyen në pjesën e fundit të takimit për të shënuar dy gola që sollën edhe fitoren (Nemanja Vucicevic, 75’, dhe Maaran Lala, 88’).

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

“Bëre që emri i shqiptarëve të shkruhet në histori”, postimi emocionues i babait të Granit Xhakës pas nominimit për Topin e Artë

Me listën e të nominuarëve tashmë publike: Kush është favoriti për Topin e Artë