Guadiola vajton dy pikët e humbura

Trajneri i Barcelonës, Pep Guardiola, thotë se ata kanë humbur dy pikë shumë të vlefshme në barazimin e mbrëmshëm 1-1 ndaj Osasunas.

Një autogol i shënuar nga Gerard Pique në minutën e tretë të kohës shtesë ia humbi vlerën golit të avantazhit të Barcelonës, që u shënua nga Seydou Keita, 20 minuta më herët.

“Është shqetësuese të mos fitosh dhe gjithmonë rrezikoni të lëndoheni kur diferenca është aq e vogël. Por tash duhet të rikuperohemi, të mbledhin veten dhe të fokusohemi në takimin e Ligës së Kampionëve në rusi (kundër Rubin Kazan)”.

“E dinim se duhej të ishim më të rreptë në mbrojtje. Humbëm dy pikë në fund, por jam i kënaqur me paraqitjen e ekipit”, ka thënë Guardiola pas takimit./Telegrafi/

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një

Jurgen Klopp do të kthehet në bankinë – por ka një "rreng"

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve

Top dhjetë skuadrat më të shtrenjta në botë – ka disa befasi të mëdha në listë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë