0Shares

Këshilli Drejtues i Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK), në mbledhjen e mbajtur sot, mori vendim që të mbajë një protestë të punëtorëve më 29 maj, në orën 11:55.

Sipas një njoftimi për media të sindikatës, protesta mbahet 5 minuta para orës 12 për t’u përdorur si moto e protestës se “koha është në përfundim e sipër dhe se punëtoret më nuk presin”.

BSPK thuhet se do të paraqitet me 5 kërkesa, të cilat nuk do të publikohen tash, ndërsa degët sindikale të BSPK thuhet se do të shtojnë edhe disa kërkesa tjera. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)