Barcelona në gjysmëfinale (Video)

Barcelona ka arritur fitore në çerekfinale ndaj Athletic Bilbaos me rezultat 1-3.

Katalunasit u kualifikuan në gjysmëfinale me plot meritë, pasi ata dominuan gjatë gjithë ndeshjes.

Goli i parë erdhi nga mysafirët të cilët me anë të Inaki Williams në minutën e 12-të kaluan në epërsi, por kjo ishte e gjitha çka Bilbao tregoi në këtë takim.

Në pjesën e dytë pamë një Barcelonë sulmuese, por konkrete para portës kundërshtare, duke treguar se nuk dëshiron të rrezikojë kualifikimin.

Goli i barazimit erdhi pas një aksioni të bukur ekipor, ku realizues ishte Luis Suarez (53′) që shënoi falë asistimit nga Lionel Messi.

Ndërsa në minutën e 82-të doli në skenë Gerard Pique, i cili pas asistimi nga Dani Alves i dha Barcelonës epërsinë (2-1).

Kur të gjithë menduan se golat përfunduan, kështu nuk mendoi braziliani Neymar, i cili në kohën shtesë shënoi për 3-1.

Kundërshtari i Barcelonës do të mësohet me anë të shortit. /Telegrafi/

Luis Suarez barazon rezultatin. Supergol ekipor nga Barcelona.

Posted by Telegrafi Sport on Wednesday, 27 January 2016

Goli fantastik i Neymarit pre 3-1.

Super gol i Edon Zhegrovës përballë PSG-së

Ilir Daja largohet nga Ballkani, përshëndetet me lojtarët pas ndeshjes me Malishevën

Superliga
Nga lavdërimet që mori nga Lineker te foto e festës me Icardin: Si ishte bërë hit në rrjetet sociale para disa vitesh Almazbekov, transferimi më i Llapit

Superliga
U përball me të dy ekipet, trajneri i Valladolidit tregon dallimin mes Real Madridit dhe Barcelonës

"Është e mundur që ky të jetë sezoni im i fundit në Liverpool" - Salah jep sinjale largimi

Rezultatet dhe renditja në Ligën e Parë: Drenica dhe Vëllaznimi në formë, Prishtina e Re fiton derbin