Barca befasohet në shtëpi, Interi barazon sërish

Pas barazimit kundër Interit, skuadra ruse Rubin Kazan e ka mposhtur kampionin në fuqi të Ligës së Kampionëve, Barcelonën.

Takimi i zhvilluar të martën mbrëma në Camp Nou, ndërmjet Barcelonës dhe Rubin Kazanit, ka përfunduar me fitoren e mysafirëve me rezultat prej 2-1.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi porsa filloi ndeshja (2’), kur Alexander Ryazantsev mposhti portierin Valdes.

Barcelona barazoi rezultatin në minutat e para të pjesës së dytë (48’) me anë të Zlatan Ibrahimovic.

Ndërsa fitoren mysafirëve ua siguroi Gökdeniz Karadeniz në minutën e 73-të.

Takimi tjetër i Grupit F, i zhvilluar në Giuseppe Meazza, ndërmjet Interit dhe Dynamo Kyivit, ka përfunduar me rezultat të barabartë prej 2-2.

Ukrainasit kaluan dy herë në epërsi, ndërsa zikaltrit arritën ta barazojnë rezultatin, por jo edhe të shënojnë fitore, ndërsa ky ishte barazimi i tretë i Interit pas tri ndeshjesh në Ligën e Kampionëve.

Pas xhiros së tretë në Grupit F, Barcelona, Rubin Kazani dhe Dynamo Kyivi kanë nga katër pikë, ndërsa Interi mban vendin e fundit me tri pikë. /Telegrafi/

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme

Vinicius foli për racizmin në Spanjë, por Nico Williams i dërgon mesazh përmes mediave

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Çfarë kërkoi Rabiot që frikësoi Juventusin, Milanin dhe klubet në Turqi

Zbulohen top 10 lojtarët më të paguar te Man United - dominohet nga

Zbulohen top 10 lojtarët më të paguar te Man United - dominohet nga "dështakët"

Dita e ndeshjes: Kosova nis edicionin e ri të Ligës së Kombeve si nikoqir i Rumanisë