Arsenali siguron kualifikimin

Topçinjtë kanë shënuar fitore komode prej 2-0 përballë Standard Liege në ndeshjen e zhvilluar të martën mbrëma në Emirates, për të siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Ligës së Kampionëve.

Samir Nasri kaloi vendasit në epërsi (35’), ndërsa në minutën e fundit të kohës së rregullt të pjesës së parë, Denilson dyfishoi rezultatin. Në pjesën e dytë nuk u shënuan gola dhe me këtë rezultat përfundoi takimi.

Në ndeshjen tjetër të Grupit H, të zhvilluar ndërmjet AZ Alkmaar dhe Olympiakos Piraeus, nuk u shënuan gola dhe skuadrat morën nga një pikë.

Pas xhiros së pestë, këtij grupi i prin Arsenali me 13 ikë, ndërsa Olympiakosi mban vendin e dytë me shtatë pikë. /Telegrafi/

“E kemi fajin edhe ne”, trajneri Lucescu për sharjet e tifozëve dhe vërshëllimin e himnit

Alarmohet Real Madridi, një tjetër yll i madh lëndohet gjatë ndeshjes me kombëtaren e tij

Trajneri i Rumanisë tregohet një profesionist i vërtetë kur flet për lojën e Kosovës

Kapiteni Amir Rrrahmani merr përgjegjësinë për humbjen nga Rumania

Start dëshpërues i Kosovës në Ligën e Kombeve – mposhtet nga Rumania në ‘Fadil Vokrri’

Gjithçka që ndodhi para, gjatë dhe pas ndeshjes: Kosovë 0-3 Rumani