Andreolli shpëton Romën

Skuadra e Romës ka arritur të nxjerrë një pikë të artë në përballjen e xhiros së tretë të Europa League, kundër Fulhamit.

Vendasit krijuan epërsi në minutën e 24 me anë të Brede Hangeland, mirëpo nuk arritën që ta ruanin këtë avantazh deri në fund të ndeshjes.

Në minutën e 77-të u akordua penallti në favor të Romës, ndërsa Stephen Kelly u përjashtua me karton të kuq.

Mirëpo këtë mundësi nuk e shfrytëzoi Jeremy Menez, i cili dështoi nga pika e bardhë.

Megjithatë, në minutat shtesë të takimit (90’+3), Roma barazoi rezultatin me golin e Marco Andreollit.

Ndeshja tjetër e Grupit E, e zhvilluar ndërmjet CSKA Sofjes dhe Baselit ka përfunduar me fitoren e zviceranëve me rezultat prej 2-0.

Pas xhiros së tretë, këtij grupi i prin Baseli me gjashtë pikë, ndërsa Fulhami ka pesë pikë në vendin e dytë. /Telegrafi/

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Rumanisë – Foda iu beson senatorëve

Koeman e përjashtoi nga Holanda për shkak të kalimit në Arabi Saudite, Bergwijn i përgjigjet brutalisht

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Ronaldo: Të fitosh Evropianin është e barabartë me fitimin e Kupës së Botës

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme