Napoli përmbys Juventusin

Juventus edhe pse ishte në epërsi të dyfishtë në takimin e sotëm ndaj Napolit të zhvilluar në Olimpico, në fund ka pësuar disfatë me rezultat 3-2.

Biankonerët kaluan në epërsi që në pjesë të parë me golin e David Trezeguet, të shënuar në minutën e 35-të të takimit, ndërsa rezultatin e dyfishoi Sebastian Giovinco nëntë minuta pas fillimit të pjesës së dytë.

Por djelmoshat e trajnerit Ciro Ferrara nuk ishin në gjendje ta ruajnë rezultatin. Marek Hamsik shënoi pas gati një ore lojë për të ngushtuar disavantazhin për Napolin, para se goli i Jesus Datolo të barazojë rezultatin.

Hamsik ishte heroi i mysafirëve duke shënuar edhe golin e tretë të fitores, që erdhi tetë minuta para fundit të takimit.

Sulmuesi brazilian Amauri u dërgua jashtë loje me karton të kuq në çastet e fundit të takimit./Telegrafi/

Formacionet zyrtare, Kosovë-Rumani: Debutojnë dy ardhjet e reja tek ‘Dardanët’

Mediumi rumun ia fotografon Fodas fletët me taktikat e tij para ndeshjes në Ligën e Kombeve

Granit Xhaka shpërthen ndaj kombëtares daneze

Pak para ndeshjes me Kosovën, lojtarët rumunë kishin një vizitë befasuese

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve