Torres: Kam luajtur me dhimbje

Sulmuesi i Liverpoolit, Fernando Torres, thotë se ai është inspiruar nga kapiteni Steven Gerrard për të dalë në fushë të dielën kundër Manchester United.

Spanjolli kishte nevojë për terapi kundër dhimbjeve për të përballuar lëndimin që e mbajti atë jashtë fushe për dy ndeshje dhe për të qenë në gjendje të përballet me Manchester United.

Të njëjtën gjë e bëri edhe Gerrard në Ligën e Kampionëve kundër Lyonit, ditë më parë. Derisa anglezi luajti 24 minuta në humbje, Torres ishte në fushë gjithë kohën përveç 10 minutave të fundit të takimit, dhe ndihmoi ekipin të shënoi fitore 2-0.

“Nuk isha 100% i gatshëm por dëshirova të luaj dhe ia vlejti. E dinim se do të jetë rrezik dhe ndjeva ca dhimbje në disa prej lëvizjeve të mia. Vetëm dëshiroja të luaj aq shumë”.

“Kur ekipi humb dhe nuk luan mirë, është shumë vështirë ta shikosh. Vetëm dëshironi t’i ndihmoni dhe gjatë ndeshje ishte gjithçka mirë. Ishte si Stevie në Ligën e Kampionëve. Ai dëshironte të luaj, ai nuk ishte i gatshëm, por ai është lider i ekipit”, ka thënë Torres./Telegrafi/

Kushtrim Mushica përzgjedh formacionin e tij të preferuar të Kosovës për ndeshjen ndaj Rumanisë

Real Madridi i pakënaqur me komentet e Vinicius Jr, Los Blancos tani janë më të hapur për ta larguar

Live Kosovë - Rumani, Dardanët synojnë ta nisin me fitore edicionin e ri të Ligës së Kombeve