Chelsea shkatërron Atleticon

Blutë e Chelseat kanë shpërthyer duke mposhtur me rezultat 4-0 ekipin e Atletico Madridit në takimin e grupit D të Ligës së Kampionëve të zhvilluar në Stamford Bridge.

Humbja ndaj Aston Villas gjatë vikendit ishte një stimulim i madh për ekipin e trajnerit Carlo Ancelotti, që dominoi tërësisht ndeshjen.

Salomon Kalou shënoi dy golat e parë, nga një në secilën pjesë, për t’i dhënë epërsinë e dyfishtë ekipit londinez.

Goli i parë i sulmuesit të Bregut të Fildishtë erdhi në fund të pjesës së parë (41’) pas një asistimi nga Michael Ballack, ndërsa tjetri erdhi disa minuta me të filluar pjesa e dytë (52′).

Serinë e golave për blutë e vazhdoi Frank Lampard në minutën e 69-të, ndërsa dështimin e plotë të ekipit madrilen e vulosi një autogol nga Luis Perea në çastet e fundit të ndeshjes.

Chelsea ka tre fitore nga tre takime në grupin D të Ligës së Kampionëve dhe kryeson me nëntë pikë, derisa ndiqet nga Porto me gjashtë, që po ashtu shënoi fitore në fushë të vet ndaj APOEL Nicosia me rezultat 2-1./Telegrafi/

Formacioni i mundshëm i Kosovës ndaj Rumanisë – Foda iu beson senatorëve

Koeman e përjashtoi nga Holanda për shkak të kalimit në Arabi Saudite, Bergwijn i përgjigjet brutalisht

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Ronaldo: Të fitosh Evropianin është e barabartë me fitimin e Kupës së Botës

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme