Sampdoria ndalohet nga Lazio

Lazio ka nxjerrë një pikë në takimin përballë Sampdorias në fushë vendore, ndeshje e cila përfundoi me rezultat 1-1.

Pas fillimit të shkëlqyeshëm të sezonit, Sampdoria pati rastin t’i bashkohet Interit në maje të tabelës së Serie A, gjatë vizitës së sotme në Olimpico të Romës, por nuk nxori më shumë se një pikë.

Mysafirët kaluan të parët në epërsi, kur pesë minuta para fundit të pjesës së parë Giampaolo Pazzini gjeti portën kundërshtare. Por biankocelestët arritën të ngushtojnë pas vetëm dy minutash me anë të Francelino Matuzalem.

Në pjesën e dytë të ndeshjes të dyja ekipet u reduktuan në nga 10 lojtarë, pas përjashtimit të Marco Padalino nga radhët e Sampdorias (55’) dhe Robert Baronia nga radhët e Lazios (73’), por asnjëra palë nuk shënoi./Telegrafi/

Ronaldo bëhet lojtari i parë që arrin 900 gola në karrierë, festa e tij emocionuese përmbledh arritjen e pabesueshme

Vinicius foli për racizmin në Spanjë, por Nico Williams i dërgon mesazh përmes mediave

Ylli i Real Madridit pëson lëndim, largohet nga grumbullimi me kombëtaren

Çfarë kërkoi Rabiot që frikësoi Juventusin, Milanin dhe klubet në Turqi

Zbulohen top 10 lojtarët më të paguar te Man United - dominohet nga

Zbulohen top 10 lojtarët më të paguar te Man United - dominohet nga "dështakët"

Dita e ndeshjes: Kosova nis edicionin e ri të Ligës së Kombeve si nikoqir i Rumanisë