Chelsea shijon humbjen

Skuadra e Chelseat ka shijuar ndalesën e parë të sezonit duke u mposhtur si mysafir i Wigan Athletic me rezultat prej 3-1.

Vendasit kaluan në epërsi me anë të Titus Bramble (16’) dhe me rezultatin prej 1-0 përfundoi pjesa e parë e takimit.

Me të filluar pjesa e dytë (47’), Blutë barazuan rezultatin me golin e Didier Drogbas, dhe kjo ishte krejt çka bënë atë në këtë ndeshje.

Në minutën e 51-të Chelsean e mori teposhta, pasi që portieri Petr Cech u përjashtua me karton të kuq, ndërsa u akordua penallti në favor të Wiganit, të cilën e shndërroi në gol Hugo Rodallega (53’) përballë portierit Hilario, i cili u inkuadrua në vend të Maloudas.

Me një lojtar më pak në fushë, Chelsea vetëm se pësoi edhe golin e tretë (90’+1), ndërsa realizues ishte Paul Scharner.

Super Topi i Artë i pakapshëm: Një nder i veçantë i fituar nga vetëm një legjendë e futbollit

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

France Football prodhon gabime të mëdha në publikimin e të nominuarëve për Topin e Artë

Pas kryebashkiakut të Madridit, edhe qeveria e Spanjës i reagon Vinicius Juniorit për komentet rreth racizmit

Toni Kroos ‘vjedh’ gjithë vëmendjen me kërkesën gazmore për lojtarët e Real Madridit për Topin e Artë