Bundesliga: Fitojnë favoritët

Kampioni në fuqi i Bundesligës, Wolfsburg, ka shënuar fitore 4-2 në fushë të vet ndaj Hannoverit, derisa nga tre pikës sot kanë arkëtuar edhe Schalke, Werder, Stuttgart dhe Leverkusen.

Wolfsburg kaloi në epërsi me anë Zvjezdan Misimovic pas tetë minutash lojë, derisa Hanno Balitsch barazoi për mysafirët pas gjysmë ore. Në fund të pjesës së parë, vendasit rimorën epërsinë me Christian Gentner (45’), për ta zgjeruar atë me të filluar pjesa e dytë me anë të Makoto Hasebe (47’)

Një autogol i Alexander Madlung (50’) ngushtoi epërsinë e kampionëve, por si gjithmonë aty ishte sulmuesi në formë Edin Dzeko që vulosi rezultatin kur kishin kaluar një orë lojë.

Fitore minimale në udhëtim te Borussia Dortmund ka shënuar Schalke me golin Jefferson Farfan pas gjysmë ore lojë, ndërsa me të njëjtin rezultat, 1-0, fitore ka shënuar Bayer Leverkusen në fushë të Koln me golin e kapitenit Simon Rolfes.

Pse fanellat e dy legjendave të Man Utd janë të varura në dhomën e zhveshjes së Liverpoolit në Anfield

U la jashtë listës për Topin e Artë, ylli i Real Madridit reagon pas mospërfilljes

Super Topi i Artë i pakapshëm: Një nder i veçantë i fituar nga vetëm një legjendë e futbollit

"A u shit Yamal nga Barcelona te Betisi shkaku i krizës?", pamje që kanë lënë tifozët katalunas të shokuar

Lëndimin më të çuditshëm që mund ta keni dëgjuar e ka pësuar sulmuesi i Boltonit