Nuk është cigare elektrike, mësohet se çfarë përdori Calafiori në fund të ndeshjes

Mbrojtësi i Arsenalit, Riccardo Calafiori ra në sy në fund të ndeshjes kundër Paris Saint Germain, kur shoku i skuadrës Declan Rice i hodhi atij një suplement që e ndihmoi ta çonte lojën në fund.

Calafiori luajti një ndeshje të shkëlqyer në fitoren 2:0 të Arsenalit të tij ndaj PSG-së. Topçinjtë fituan falë golave ​​të Kai Havertz dhe Bukayo Saka në pjesën e parë të ndeshjes dhe në vazhdim parizienët tentuan të rikthehen në lojë, por pa sukses.

Ka qenë Calafiori që ka qenë ndër më të merituarit për këtë, i cili duke qenë se ka “shpërdorur” shumë gjatë ndeshjes, i është dashur të bëjë një pushim të shkurtër dhe të freskohet në mes të ndeshjes.

Derisa gjyqtari Slavko Vinçiq po i tregonte një karton të verdhë, shoku i skuadrës Declan Rice i hodhi një mjet të caktuar me të cilin ai u rigjenerua dhe mblodhi forca shtesë. Videoja ka tërhequr shumë vëmendje dhe shpjegimi në fjalë është shumë i thjeshtë.

Është një xhel energjie gjithnjë e më popullor që ofron rezultate të menjëhershme për lojtarët e futbollit në sportet moderne.

Sapo përdoret, jep një nxitje të menjëhershme të energjisë dhe më e rëndësishmja, nuk është e ndaluar nga rregullat.

Më saktësisht, nuk ka rregulla fare për konsumin e xhelit të energjisë.

Pamjet u përhapën shpejt në rrjetet sociale, ndërsa fansat dhe faqet e njohura të futbollit bënë shaka se bëhej fjalë për një cigare elektrike, pasi drejtuesit e transmetimit u përpoqën të pengonin që skena të shihej në mënyrë adekuate, kështu që momenti i regjistruar zgjati shumë pak. /Telegrafi/