Si të fillonte ndryshe Bundesliga pa një gol spektakolar të Granit Xhakës – mesfushori shqiptar ‘shqyen’ rrjetën  nga 30 metra

Granit Xhaka e ka nisur në mënyrën më të mirë edicionin e ri të Bundesligas, me një gol spektakolar nga distanca.

Ndeshjen hapëse të sezonit të ri të Bundesligas si zakonisht e fillon kampioni, ku Bayer Leverkusen po përballet me Borussia Moenchengladbach si mysafir.

Goli i parë në ndeshje erdhi në minutën e 12-të, ku Granit Xhaka nga një top i kthyer me një goditje të fuqishme pothuajse nga 30 metra arriti të shënojë për 1-0.

Një gol spekakolar i mesfushorit shqiptar kundër ish skuadrës së tij, ku për respekt të tyre nuk e festoi.

Xhaka sezonin e shkuar ishte njëri prej lojtarëve më të mirë në Bundesliga dhe duket se edhe këtë sezon për synim e ka paraqitjen e njëjtë. /Telegrafi/

Sezoni i ri, Bayer Leverkusen i njëjti: Xhaka super gol, Wirtz shkëlqen, fitoren në minutën e 101-të

El Ghazi fiton gjyqin ndaj klubit të Bundesligës – ai do të dhurojë gjysmë milioni euro për fëmijët në Gaza

“Është zhgënjyese, nuk mund të jetë hapi i fundit në karrierë Real Sociedadi” - Carragher i habitur me refuzimin që Zubimendi i bëri Liverpoolit

Granit Xhaka me statistika fantastike nda Borussia M’Gladbach: Një gol, 117 prekje topi, 98 pasime të sakta