Real Madridi si kampion shkatërron Alavesin

Real Madridi është treguar i pamëshirshëm me Alavesin, duke e mposhtur 5-0 në kuadër të javës së 36-të në La Liga.

Pas dhjetë minutash lojë, Jude Bellinguam realizoi për 1-0 me një asistim të Toni Kroos.

Në minutën e 27-të, Vinicius Junior shënoi për 2-0, ndërsa Edouardo Camavinga ishte në rolin e asistuesit.

Bellingham kaloi në rolin e asistuesit në minutën e 45+1-të, kur e shërbeu Federico Valverden për 3-0.

Edhe pjesa e dytë ishte e dominuar nga Los Blancos, që shënuan dy gola të tjerë.

Për 4-0 u përkujdes Vinicius, që realizoi golin e dytë personal në minutën e 70-të, ndërsa Bellingham ishte asistuesi.

Golin e pestë për Real Madriditn e realizoi sensacioni turk, Arda Guler, me një super goditje në minutën e 81-të.

Real Madridi tashmë i shpallu kampion ka arkëtuar 93 pikë pas 36 javësh, ndërsa në xhiron e 37-të takohen me Villarrealin. /Telegrafi/

Arsenali do të njoftojë

Arsenali do të njoftojë "së shpejti" nënshkrimin e parë të verës pasi mundi Real Madridin për lojtarin

Darwin Nunez në prag të thyerjes së rekordit 96-vjeçar pasi shënoi për Uruguain kundër Bolivisë

Superkompjuteri zbulon shanset e secilës kombëtare për të kaluar në çerekfinale, gjysmëfinale dhe finale – parashikon edhe fituesin

"Isha absolutisht i vdekur" - fjalët e Jude Bellingham pas ndeshjes me Sllovninë shqetësojnë fansat anglez

Tre kombëtare kanë mundur të kapërcejnë rregullin e ri rigoroz të UEFA-s në Euro 2024