Manchester City lëshon fitoren në fund nga duart, mbetet në pozitën e katërt

Manchester City dhe Crystale Palace kanë barazuar me rezultat 2-2 në kuadër të javës së 17-të të Ligës Premier.

Në mesin e pjesës së parë vendasit kaluan në epërsi, kur Jack Grealish shënoi për 1-0.

Më të nisur pjesa e dytë, Man City shënoi edhe njëherë, me anë të riut, Rico Lewis për 2-0.

Por msyafirët nuk u dorëzuan dhe hapën ndeshjen në minutën e 76-të me Jean-Philippe Mateta për 2-1.

Kur pritej të mbyllej ndeshja, Crystal Palace fitoi penallti, ndërsa nga pika e bardhë i saktë ishe Michael Olise për 2-2.

Në minutat e fundit qytetarët u munduan të merrnin fitoren, por nuk ia dolën.

Manchester City tani ka 34 pikë dhe mban vendin e katërt në renditje./Telegrafi/