Përfundon pjesa e parë e derbit të qytetit mes Man United dhe Man City

Ka përfunduar pjesa e parë në derbin e qytetit mes Man United dhe Man City me epërsinë minimale prej 1-0 të mysafirëve pas golit të shënuar nga Haaland.

Man City rrezikoi që në minutën e tetë përmes Phil Foden, i cili bën një goditje me kokë të cilën e ndali me sukses Andre Onana.

Në minutën e 24-të pasi ekzekutimit të një goditjeje të dënimit, lojtarët e Cityt pretenduan për një penallti.

Fillimisht ndeshja vazhdoi por më pas gjyqtari e ndali atë dhe shkoi në monitorin e VAR-it dhe më pas vendosi për penallti.

Erling Haaland shënoi në minutën e 26-të duke çuar në dhjetë numrin e golave të shënuar këtë sezon në Ligën Premier.

Vendasit patën mundësinë e artë për të barazuar shifrat në minutat shtesë, por goditjen e fuqishme të Hojlund e ndali me shumë vështirësi Ederson.

Në aksionin e fundit të pjesës së parë, Haaland bëri një shkëputje fantastike në ajër duke goditur topin me kokë por Onana bëri një pritje të jashtëzakonshme për t’ia mohuar golin./Telegrafi/

Mësohet arsyeja pse nuk ndërhyri VAR-i te goli i anuluar i Bayern Munichut ndaj Real Madridit

Vrapimi heroik i Modric edhe pse në moshën 39-vjeçare: Real Madridi shpëtoi, por pa të mund të kishte humbur

UEFA theu protokollin gjatë vendimit të VAR-it në përballjen mes Real Madridit dhe Bayern Munichut

Kroos tronditë tifozët e Real Madridit me lëvizjen e tij pas ndeshjes ndaj Bayern Munichut

Polemika për golin e anuluar të Bayernit: Ishte apo jo pozicion jashtë loje?

Mbappe e ka marrë tashmë numrin 10 nga Modric, por kroati mund të preket nga propozimi i ri i francezit