Prishtina e nis me fitore bindëse, mposht Dritën në ndeshjen hapëse

Sigal Prishtina ka triumfuar ndaj Dritës 56:124 (8:35, 20:28, 12:29, 16:32), në xhiron e parë të Art Motion Superligës së Kosovës në basketboll, takim që u zhvillua në kryeqytet.

Prishtinasit e nisën ndeshjen për mrekulli, duke dominuar në mbrojtje dhe në sulm, duke dominuar pa problem, për të fituar çerekun e parë 8:35. Periudha e dytë ishte paksa më e baraspeshuar, sidoqoftë u kontrollua nga basketbollistët prishtinas që u fitua 20:28, duke shkuar në pushim me rezultat 28:63.

Edhe pjesa e dytë nuk kishte shumë dallim nga ajo e para.

Kryeqytetasit nuk ndalen duke e fituar periodën e tretë, 12:29, ndërsa rezultati në semafor pas 30 minutash ishte 40:92. Në 10 minutat e fundit nuk kishte ndonjë ndryshim dhe Sigal Prishtina triumfon 56:124.

Te Drita u dallua Arian Memeti me 19 pikë, kurse te Sigal Prishtina u dalluan Don Polloshka me 27 pikë e gjashtë asistime, Jan Palokaj me 11 pikë e 11 asistime, Lejson Zeqiri me 20 pikë dhe Muhamedali Janjeva me 16 pikë e nëntë kërcime.

Rabiot ka refuzuar ofertën përfundimtare të Juventusit, në bisedime me disa klube të njohura

"Pjesa e munguar e enigmës" - legjenda e Chelseat kërkon transferimin e Granit Xhakës

Dhjetë detajet e ngjashme në prezantimin e Mbappes me atë të Ronaldos te Real Madridi

Ishte 'hit' në EURO 2024, por tani me dinakërinë e tij ka futur në 'luftë' dy gjigantët francezë

UEFA zgjedh golin më të mirë të Kampionatit Evropian – Shaqiri gjendet lart në listë

Dani Olmo nënshkruan fanellën e Barcelonës, ndërsa i përgjigjet edhe një tifozit se a po u bashkohet katalunasëve