Drenica më e fortë se Llapi në ndeshjen ku u shënuan gjashtë gola

(Foto: Facebook/FC Drenica - Faqja Zyrtare)

Drenica ka marrë pikë të plota përballë Llapit (4-2) në ndeshjen e xhiros së 33-të në Superligën e Kosovës në futboll që u zhvillua në stadiumin “Bajram Aliu” në Skenderaj.

Kaluan vetëm katër minuta lojë dhe Drenica kaloi në epërsi falë një autogoli nga Anthony Monin.

Reagimi i mysafirëve ishte i menjëhershëm duke e barazuar rezultatin përmes Amir Hossari dhe me shifra identike skuadrat shkuan në pushim.

Në fillim të fraksionit të dytë (47’), vendasit shënuan përsëri me anë të Donald Rapo duke e rikthyer epërsinë.

Tjetër gol për nikoqirët realizoi Osman Mëziu (80’), reagimi i vizitorëve nuk mungoi (84’) dhe rezultati sërish u ngushtua.

Porse, Gentrit Dumani shënoi golin e katërt të vendasve (87’) duke e ngritur kështu sërish avantazhin me dy gola epërsi.

Me këtë fitore, Drenica është ngritur në pozitën e pestë me 41 pikë, dy më shumë se Llapi dhe tri më shumë se Feronikeli. /Telegrafi/

Tre sulmuesit që Xavi i do për të përforcuar sulmin e Barcelonës këtë verë

"Mjekët më thanë se së shpejti do të vdes", Ish-portieri gjerman tregon sëmundjen e rëndë me të cilën po përballet

Milani zgjedh numrin 9 të ri, mund të bëhet transferimi më i shtrenjtë në histori të klubit