Atletico Madrid 1-0 Barcelona, notat e lojtarëve – Dëshpëron Ter Stegen

Atletico Madridi ka arritur të fitojë mes shumë vështirësive ndaj Barcelonës me rezultat 1-0 në ndeshjen e vlefshme për javën e dhjetë në La Liga.

Ekipi i Diego Simeones ka arritur të tregohet ‘arrë e fortë’ për ekipin e Ronald Koeman duke triumfuar në ndeshjen derbi të zhvilluar në Wanda Metropolitano.

Goli i vetëm në këtë fitore të Los Colchoneros u shënua në minutat shtesë të pjesës së parë nga belgu Yannick Carrasco.

Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës
Lexo po ashtu Atletico Madridi triumfon në derbi e javës ndaj Barcelonës

Lojtari më i vlerësuar i ndeshjes ishte pikërisht belgu Carrasco, i cili u vlerësua me notë 7.8.

Në anën tjetër, nota më e ulët e takimit shkoi për portierin e Barcelonës, Marc-Andre Ter Stegen që u notua me 5.3.

Atletico Madrid:

Barcelona:

/Telegrafi/

Bisedimet kanë nisur, Jose Mourinho befason të gjithë me skuadrën e tij të re

Bayerni konfirmon lëndimin e yllit të skuadrës, mungon ndaj Real Madridit

Skuadrat që përfitojnë më shumë nga fanellat e tyre – askush nuk mund të mposhtë numrin 1

Laporta shumë nervoz pas humbjes me Gironan – ai bërtiti vetëm me pesë fjalë, humbja mund t'i kushtojë miliona euro Barcelonës

Rekordi i pabesueshëm që ka thyer Messi pas paraqitjes heroike ndaj New York RB, asnjë futbollist në histori nuk e ka arritur këtë

E ardhmja e tij është larg Old Trafordit, Man Utd i vendos çmimin e largimit Jadon Sanchos