Mbyllet derbi në Serie A: Roma lëshoi nga duart triumfin ndaj Juventusit

Roma dhe Juventusi i kanë ndarë pikët në kuadër të javës së dytë në Serie A, pasi ndeshja përfundoi 2-2.

Giallorossët e filluan mjaftë mirë takimin, duke kaluar në epërsi me anë të Jordan Veretout që shënoi nga penalltia në minutën e 31-të.

Por, Zonja e Vjetër nuk e lejoi edhe shumë gjatë Romën t’i gëzohej epërsisë, duke i barazuar shifrat në 1-1 me anë të Cristiano Ronaldos që po ashtu shënoi nga penalltia.

Para se të përfundonte pjesa e parë, lojtarët e Paulo Fonsecas arritën të rikthenin epërsinë në 2-1, me Veretout (45+1’) që ishte golashënues përsëri.

Në të dytën, Juventusi e filloi edhe më keq, duke mbetur me një lojtar më pak një fushë.

Adrien Rabiot pranoi kartonin e dytë të verdhë në minutën e 62-të, për t’u përshëndetur me herët me takimin.

Mirëpo, pesë herë fituesi i Topit të Artë shtatë minuta më vonë arriti që përsëri arriti t’i barazonte shifrat në 2-2.

Deri në fund, mysafirët kishin disa shanse të mira për gol, por nuk i konkretizuan ato.

Pas javës së dytë, Juventusi gjendet në vendin e pestë me katër pikë, ndërsa Roma në të 13-in me një sosh. /Telegrafi/

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Emmanuel Macron edhe një herë ndërhyn në të ardhmen e Mbappes

Mbappe ia ka sugjeruar Real Madridit zëvendësuesin e Modricit

Është kampion bote me Argjentinën, Barcelona siguron mesfushorin me parametra zero