Manchester City përfundon sezonin me fitore bindëse ndaj Norwichit

Manchester City vs Norwich (Foto: Shaun Botterill/Getty Images/Guliver)

Manchester City e ka mbyllur edicionin e Ligës Premier me fitoren 5-0 ndaj Norwich Cityt.

Pas vetëm tetë minutash lojë në Etihad Stadium, mysafirët kaluan në epërsi me anë të Onel Hernandez, por që u anulua nga VAR-i për pozitë jashtë loje.

Tre minuta më vonë, Gabriel Jesus e kaloi Manchester Cityn në epërsi me një solo aksion të bukur.

Kur po përfundonte pjesa e parë, Kevin de Bruyne u asistua nga Kyle Walker për të dyfishuar epërsinë në minutën e 45+1-të.

Në pjesë e dytë, City kishte përsëri dominimin dhe arriti që të realizonte edhe golin e tretë me anë të Raheem Sterling në minutën e 80-të.

Citizens nuk u ndalën me kaq dhe arritën të shënonin edhe golin e katërt me anë të Riyad Mahrez (84’).

Manchester City e mbylli këtë edicion në vendin e dytë me 81 pikë, 18 pikë më pak se kampioni Liverpooli (99). /Telegrafi/

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga

Rreth tetë futbollistë të Liverpoolit do të largohen nga "Anfield Road" në fund të sezonit - në listë edhe emra të rëndësishëm

Erik ten Hag më në fund reagoi pas paraqitjes mahnitëse të Jadon Sancho në Ligën e Kampionëve

"Puzzle" i Decos: Sa ka para, kush mund të largohet dhe kush mund të vijë te Barcelona

Barcelona e hapur për të shitur yllin e madh të ekipit

Van Dijk te Borussia Dortmund? Fabrizio Romano jepet detaje për të ardhmen e holandezit

Ancelotti po mendon vendimin e befasishëm, ta lë në stol ndaj Bayernit njërin nga më meritorët e sukseseve këtë sezon