Messi shënon gol të bukur ndaj Alavesit dhe thellon epërsinë ndaj Benzemas për çmimin ‘Pichichi’

Lionel Messi (Foto: Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images/Guliver)

Lionel Messi ka shënuar edhe një gol në këtë sezon në La Liga, duke thelluar epërsinë me ndjekësin më të afërt, Karim Benzema.

Barcelona e ka mbyllur pjesën e parë me epërsi 3-0 në udhëtim te Deportivo Alaves.

Goli i parë i ndeshjes erdhi në minutën e 24-të dhe ishte Ansu Fati, i cili shënoi për 0-1 pas asistimit të Messi.

Messi nuk u ndalë me kaq, pasi pas asistimit arriti ta gjej edhe golin në minutën e 34-të të ndeshjes.

Goli i yllit argjentinas ishte i bukur nga afërsia dhe erdhi pas asistimit të Ricard Puig.

Me këtë gol, Messi arrin në kuotën e 24 gola dhe 21 asistimeve deri më tani në La Liga këtë sezon, ndërsa Benzema i dyti ka 21 gola.

Goli i tretë i Barcelonës erdhi në minutën e 44-të dhe ishte Luis Suarez, i cili shënoi për 0-3 pas asistimit të Jordi Albas. /Telegrafi/

Van Dijk i pakënaqur tek Liverpooli, legjenda e klubit paralajmëron transferimin e tij tek Real Madridi

Kylian Mbappe pranon garën 100 metra me Usain Bolt pasi simulimi tregon se çfarë mund të ndodhë

Florentino Perez dëshiron ta transferojë te Reali lojtarin që ëndërron të luajë për Barcelonën

Barcelona pendohet për qëndrimin e Xavit? Ekziston mundësia që spanjolli të shkarkohet nga klubi