Liverpooli mposht edhe Norwichin, vazhdon pa humbje drejt titullit

Liverpool vs Norwich (Foto: Julian Finney/Getty Images/Guliver)

Liverpooli ka fituar në udhëtim me rezultat minimal 1-0 ndaj Norwich Cityt në ndeshjen e vlefshme për javën e 26-të në Ligën Premier.

Reds kanë vazhduar pa humbje edhe pas javës së 26-të duke marr fitoren e 25-të këtë sezon, ndërsa kanë vetëm një barazim.

Pjesa e parë e ndeshjes u karakterizua me dominim të vendasve, por edhe përkundër shumë sulmeve nuk pati gola.

Në pjesën e dytë, Jurgen Klopp vendosi t’i bëjë disa ndryshime në kërkim të fitores dhe kjo doli të jetë e qëlluar.

Reds patën rast të mirë në minutën e 58-të me anë të Naby Keitas, por goditja e mesfushorit nga afërsia u ndal nga portieri Tim Krul.

Goli i vetëm në këtë pjesë dhe i fitores erdhi në minutën e 78-të nga zëvendësuesi Sadio Mane, i cili shënoi pas një pranimit të mirë të topit për 1-0.

Pas kësaj fitore, Reds kanë 76 pikë në vendin e parë apo 25 më shumë se ndjekësi më i afërt, ndërsa Norwich zë vendin e fundit me 18 pikë.

Në ndeshjen e radhës, Liverpooli e pret në shtëpi West Hamin, teksa Norwich udhëton te Wolves. /Telegrafi/

Xhaka me Bayer Leverkusenin hap të madh drejt finales, Roma bie në ‘Olimpico’

Liga e Evropës

"Nuk ka mbaruar ende, na duhet edhe një gol kundër Romës për finale" - Xhaka flet pas fitores së madhe

Roma 0-2 Bayer Leverkusen, nota e Granit Xhakës dhe të tjerëve