Manchester United fiton me stil – kalon tutje nga faza e grupeve

Manchester United . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Manchester United ka arritur të shënojë fitore me rezultat 3-0 ndaj Partizanit, për ta kaluar grupin edhe pse ka mbetur edhe dy ndeshje.

Djajtë e Kuq e nisën shumë mirë ndeshjen duke shënuar në minutën e 22-të me Mason Greenwood.

Vendasit nuk u ndalën dhe shënuan për 2-0 pas një sllallomi të Anthony Martial që kali bukur disa lojtarë për të shënuar.

Marcus Rashford . (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Pjesa e parë u mbyll me këtë rezultat, pas një dominimi të dukshëm të anglezëve.

Fitorja u hipotekua në minutën e 49-të, me Marcus Rashford, që shënoi për 3-0.

Anthony Martial në aksion. (Photo by Alex Livesey/Getty Images)

Më nuk kishte gola dhe me këtë fitore United ka 10 pikë dhe kalon tutje nga faza e grupeve. /Telegrafi/

Nuk pajtohet me Ancelottin, mbrojtësi i Real Madridit ka gjetur destinacionin e ri

Po shkëlqen te Borussia Dortmund, por është lojtar i Chelseat – Guardiola e do me çdo kusht te Man City

Presidenti i Bayernit shokon të gjithë me trajnerin e ri që do ta marrë drejtimin e klubit: Ai është një ekspert i shkëlqyer

Arsyeja pse Borussia Dortmund njihet si 'BVB' edhe pse nuk ka të bëjë me emrin e klubit

Chelsea kontakton trajnerin i cili ka bërë ‘revolucion’ në futboll me sistemin 2-7-2

Milani në listën kryesore ka tre trajnerë portugezë – në krye të saj ish ylli i Interit