LAJMI I FUNDIT:
Marcus Rashford

Marcus Rashford

371 Artikuj

Info

Rashford ka lindur më 31 tetor 1997 dhe aktualisht është lojtar i Manchester Unitedit.

Ten Hag i lumtur me Rashford, por i vendos një objektiv anglezit për sezonin e ri

Ten Hag i lumtur me Rashford, por i vendos një objektiv anglezit për sezonin e ri

Premier League
Është humanist i madh, por Rashford fiton nga bizneset e tij më shumë se sa nga futbolli

Është humanist i madh, por Rashford fiton nga bizneset e tij më shumë se sa nga futbolli

Premier League
Man Utd konfirmon lajmin e keq, Rashford humb shumë ndeshje shkaku i lëndimit

Man Utd konfirmon lajmin e keq, Rashford humb shumë ndeshje shkaku i lëndimit

Premier League
Unitedi rikthehet te fitorja ndaj Bretfordit dhe ngritet për një pozitë

Unitedi rikthehet te fitorja ndaj Bretfordit dhe ngritet për një pozitë

Premier League
Situatë tensionuese te Man United: U dashtë ndërhyrja e ndihmësit të Ten Hag që situata mos të eskalonte mes tre lojtarëve të Djajve të Kuq

Situatë tensionuese te Man United: U dashtë ndërhyrja e ndihmësit të Ten Hag që situata mos të eskalonte mes tre lojtarëve të Djajve të Kuq

Premier League
Çfarë është Snus – “droga” më e re që po çmend futbollistët

Çfarë është Snus – “droga” më e re që po çmend futbollistët

Premier League
Rashford në prag të rinovimit me Unitedin

Rashford në prag të rinovimit me Unitedin

Premier League
Si do të dukej tabela e Ligës Premier këtë sezon nëse do hiqej golashënuesi më i mirë nga secili klub

Si do të dukej tabela e Ligës Premier këtë sezon nëse do hiqej golashënuesi më i mirë nga secili klub

Premier League
Unitedi kryen detyrën ndaj Betisit dhe kualifikohet në çerekfinale

Unitedi kryen detyrën ndaj Betisit dhe kualifikohet në çerekfinale

Liga e Evropës
Ten Hag dhe Rashford fitojnë çmimet kryesore të muajit shkurt në Ligën Premier

Ten Hag dhe Rashford fitojnë çmimet kryesore të muajit shkurt në Ligën Premier

Premier League
Pesë arsye pse Manchester United mund të fitojë katër trofe: Nga Casemiro te Rashford e Ten Hag, ata që po i kthejnë Djajtë e Kuq në krye

Pesë arsye pse Manchester United mund të fitojë katër trofe: Nga Casemiro te Rashford e Ten Hag, ata që po i kthejnë Djajtë e Kuq në krye

Premier League
Lëndimi më serioz sesa mendohej, Rashford pritet të mungojë në finalen e Carabao Cup

Lëndimi më serioz sesa mendohej, Rashford pritet të mungojë në finalen e Carabao Cup

Premier League
‘Rashfordit i është transferuar energjia e Ronaldos’ – Saha thotë se vetëm Mbappe është më i mirë se sulmuesi i Unitedit

‘Rashfordit i është transferuar energjia e Ronaldos’ – Saha thotë se vetëm Mbappe është më i mirë se sulmuesi i Unitedit

Premier League
Duket se Man United është favorizuar nga VAR-i ndaj Leicesterit – Rashford konsiderohet si më i avancuar

Duket se Man United është favorizuar nga VAR-i ndaj Leicesterit – Rashford konsiderohet si më i avancuar

Premier League
Rashford është duke u dëshmuar si njëri prej futbollistëve më në formë në Evropë

Rashford është duke u dëshmuar si njëri prej futbollistëve më në formë në Evropë

Premier League
Katër gola dhe nuk ka fitues, Barca dhe Unitedi luajnë baras

Katër gola dhe nuk ka fitues, Barca dhe Unitedi luajnë baras

Liga e Evropës
Nëse jo Kane, Bayerni do të tentojë transferimin e Marcus Rashford

Nëse jo Kane, Bayerni do të tentojë transferimin e Marcus Rashford

Premier League
Te Manchester Unitedi janë të lumtur që është larguar Ronaldo – këtë e konfirmojnë edhe shifrat në ndeshjet e zhvilluara pa të

Te Manchester Unitedi janë të lumtur që është larguar Ronaldo – këtë e konfirmojnë edhe shifrat në ndeshjet e zhvilluara pa të

Premier League
Rashford shkruan emrin në librat e historisë së Unitedit, thyen rekordin e Rooneyt

Rashford shkruan emrin në librat e historisë së Unitedit, thyen rekordin e Rooneyt

Premier League
Arteta dhe Rashford zgjidhen më të mirët e muajit në Ligën Premier

Arteta dhe Rashford zgjidhen më të mirët e muajit në Ligën Premier

Premier League
Rashford në stilin “alla Messi” – merr topin 60 metra nga porta, kalon kundërshtarët dhe shënon gol

Rashford në stilin “alla Messi” – merr topin 60 metra nga porta, kalon kundërshtarët dhe shënon gol

Premier League
Rashford i shënon super gol Arsenalit

Rashford i shënon super gol Arsenalit

Premier League
“Rregulli i Cristiano Ronaldos” – si pritet ta pësojë Rashford nga kjo

“Rregulli i Cristiano Ronaldos” – si pritet ta pësojë Rashford nga kjo

Premier League
Unitedi ngacmon tifozët e zemëruar të Cityt me një video të Rashfordit në golin e diskutueshëm të shoqëruar me fjalët “Nuk mund ta prekësh këtë”

Unitedi ngacmon tifozët e zemëruar të Cityt me një video të Rashfordit në golin e diskutueshëm të shoqëruar me fjalët “Nuk mund ta prekësh këtë”

Premier League