LAJMI I FUNDIT:

Veprim i shëmtuar nga tifozi i United ndaj Rashfordit – anglezi u ndal nga Antony para një skene shokuese

Veprim i shëmtuar nga tifozi i United ndaj Rashfordit – anglezi u ndal nga Antony para një skene shokuese

Marcus Rashford është përplasur ashpër me një tifoz të Manchester United, derisa ishte në ngrohej para ndeshjes me Newcastlen në Old Trafford.

Sulmuesi anglez u rikthye në skuadrën e United për herë të parë që nga gjysmëfinalja e Kupës FA me Coventry City që i siguroi skuadrave të tij vendin në finale në fund të muajit.


26-vjeçari hyri vetëm në bankinë, pavarësisht se Erik ten Hag emëroi një 11 pa asnjë sulmues të njohur, me Amad Diallo që iu bashkua Bruno Fernandes dhe Alejandro Garnacho në sulm.

Para ndeshjes Rashford u pa duke u përfshirë në një debat me një tifoz të United.

Reprezentuesi anglez iu afrua tribunës pas thirrjeve ‘abuzive’ ndaj tij, madje u desh të frenohej nga Antony për të parandaluar që situata të bëhej më e shëmtuar.

Ky trajtim i Rashfordit thjesht po shkon shumë larg. Janë shfaqur shumë kënde të incidentit dhe mund të dëgjohet se tifozët e tjerë në seksion po e inkurajojnë Rashfordin, duke thënë “Rashford mos e dëgjo”. /Telegrafi/

Në trend Sport

Më shumë
Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Tifozët janë të shokuar pasi mësuan çmimin që Aston Villa po e kërkon për Coutinhon

Premier League
Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Southampton triumfoi në ndeshjen që vlen më shumë para se finalja e Ligës së Kampionëve - shuma që fitoi është e jashtëzakonshme

Premier League
Shpjegohet pse Chelsea nuk do të

Shpjegohet pse Chelsea nuk do të "pranojë automatikisht" vendin në Ligën e Konferencës

Premier League
Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

Prezantimi i Kylian Mbappes te Real Madridi do të jetë i inspiruar nga transferimi i Ronaldos në Bernabeu

La Liga
“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

“Ata nuk më pyesin, nuk janë fëmijët e mi” – Ancelotti për të ardhmen e tre yjeve të Real Madridit

La Liga
Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

Hansi Flickut nuk i bën përshtypje ylli i Barcelonës – planifikon ta largojë nga ekipi

La Liga
Kalo në kategori